Żyrandol do sypialni – jaki będzie pasował

Żyrandol do sypialni – jaki będzie pasował

Żyrandole są nie tylko dla wielkich korytarzy i jadalni, są one również dla sypialni. Żyrandol jest zdefiniowany przez Webster’s New World Collegiate Dictionary jako „oprawa oświetleniowa zawieszona na suficie z gałęziami na świece lub żarówki”. Zgodnie z tą definicją, żyrandol może mieć dowolny rozmiar i kształt, a wybranie takiego, który pasuje do sypialni jest czymś, co właściciel domu może zrobić, stosując się do kilku wytycznych oświetleniowych.

Rozmiar

Odpowiedni rozmiar żyrandola wynika z wielkości sypialni i wysokości ścian. Dodajmy razem szerokość i długość sypialni. Rozważ wynik jako cale, nie stopy, i użyj tej liczby dla liczby cali średnicy najbardziej odpowiedniej dla żyrandola. Wysokość żyrandola oblicza się na dwa do trzech cali dla każdej pionowej stopy ściany. Na przykład sypialnia o wymiarach 12 na 14 stóp z 10-metrowym stropem może pomieścić żyrandol o średnicy 26 cali i długości od 20 do 30 cali. Należy wziąć pod uwagę, że najniższy punkt na 30-calowym żyrandolu, zamontowanym na suficie, powinien znajdować się 7 1/2 stopy nad podłogą.

Funkcja

Należy uwzględnić przeznaczenie żyrandola. Może on być częścią niezbędnego planu oświetlenia (oświetlenie otoczenia) lub może być dekoracyjny, oferując jedynie oświetlenie nastrojowe. Żyrandol znajdujący się w otoczeniu musi być jasny i sterowany wyłącznikiem elektrycznym, zapewniającym maksymalną moc oświetlenia. W sypialni oprawa oświetleniowa otoczenia jest zazwyczaj oprawą główną i jest umieszczona na suficie na środku pomieszczenia. Jeżeli ludzie muszą pod nią chodzić, krótszy żyrandol może być bardziej odpowiedni dla sypialni. Żyrandole nastrojowe w sypialni dobrze nadają się do włącznika ściemniacza, który pozwala na zmianę nastroju i natężenia światła. Należy również wziąć pod uwagę sposób, w jaki żyrandol będzie włączany i wyłączany. Pozycja włącznika światła musi być łatwo dostępna, nie powinna znajdować się np. za komodą wysokiego chłopca.

Aby określić wymaganą moc żyrandola w sypialni, należy pomnożyć szerokość pomieszczenia przez jego długość, a wynik przez 1,5 dla całkowitej mocy wymaganej do oświetlenia pomieszczenia. Dla przykładu, sypialnia o wymiarach 12 stóp na 14 stóp wymaga całkowitej mocy 252. Jeżeli żyrandol jest głównym źródłem niezbędnego światła w pomieszczeniu, to powinien mieć moc wystarczającą do oświetlenia całego pomieszczenia, przy czym lampki nocne powinny mieć moc wystarczającą tylko do ich zadań. Na przykład, dwie lampki nocne o mocy 60 W odjęte od 252 pozostawiają zapotrzebowanie na żyrandol o mocy 130 W. Typowe żarówki żyrandolowe mają moc 20 lub 25 W. Dlatego też żyrandol powinien posiadać co najmniej sześć żarówek o mocy 25 W.

Styl

Styl sypialni dyktuje styl opraw oświetleniowych. Nowoczesny styl sypialni sugeruje elegancki, metalowy styl. Sypialnia tradycyjna lub z antycznymi wypełnieniami sugeruje oprawę w formie kryształowych klejnotów. Sypialnia o tematyce zachodniej może podtrzymywać żyrandol wykonany z poroża lub koła wagonowego. Dodaj kaprys i styl do żyrandola z kwiatowymi wiankami, koralikami lub wiszącymi frędzlami. Antyczny, nowoczesny żyrandol z farbą, aby lepiej pasował do współczesnego, lub przejściowego wystroju sypialni. Użyj elementów w żyrandolu, aby podkreślić temat sypialni; na przykład, spróbuj liny na odcieniach żarówek w sypialni o tematyce żeglarskiej.

http://saniform.com.pl/zyrandol-jaki-wybrac-do-salonu-sypialni-i-kuchni-cz-ii_lvqe.a

Previous Jak powiesić swoje obrazy na płótnie?
Next Chiński język uproszczony

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Artykuły biurowe codziennego użytku

Jeśli o nim nie słyszałeś, to nazwa dla tych przedmiotów, bez których po prostu nie możesz wyjść z domu, a jeśli to zrobisz, jest bardzo duża szansa, że będziesz musiał

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

Life&Style 0 Comments

Jak przygotować obrazy do druku

Jeśli w którymś momencie zajmujesz się fotografią, prawdopodobnie miałeś ochotę na drukowanie i wyświetlanie swoich prac. Czy to na wystawę w galerii lub w lokalnym domu kultury, czy też na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź