ZATRZYMANY SPRAWCA PODPALENIA SAMOCHODU

ZATRZYMANY SPRAWCA PODPALENIA SAMOCHODU

Zarzuty uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec Gliwic. Sprawca najpierw groził kobiecie, a następnie podpalił jej samochód. Mężczyzna bardzo szybko został zatrzymany przez gliwickich kryminalnych.

Do zdarzenia doszło w nocy pomiędzy 28 a 29 czerwca bieżącego roku w Gliwicach przy ulicy Libelta (boczna Tarnogórskiej). Około godziny 3:30 mężcyzzna podpalił stojący na parkingu samochód osobowy marki Volkswagen. Ogień był na tyle silny, że od płonącego auta zapalił się również fiat cinquecento oraz uszkodziły się okna w pobliskiej kamienicy. Sprawca natychmiast został zatrzymany przez kryminalnych z dwójki. Do zatrzymania doszło dzięki świadkowi, który widział całość zdarzenia. Sprawę prowadzą śledczy wraz z Prokuraturą Rejonową Gliwice-Wschód. Wobec mężczyzny na wniosek policjantów prowadzących sprawę, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawca usłyszał już zarzuty, są to uszkodzenie mienia w postaci dwóch pojazdów oraz okien mieszkalnych, ponadto odpowie za groźby karalne wobec jednej z pokrzywdzonych.
Za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Previous ZAWIADOMIŁ O FAŁSZYWYM ROZBOJU, BO CHCIAŁ ZOBACZYĆ JAK PRACUJE POLICJA
Next WEEKEND OKIEM GLIWICKIEJ POLICJI-PODSUMOWANIE

Może to Ci się spodoba

Gliwice na Sygnale 0 Comments

Zaatakował nożem podczas libacji, grozi mu dożywocie

Karę od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności może usłyszeć 68-letni mężczyzna, który zaatakował swojego znajomego nożem. Wszystko działo się w mieszkaniu napastnika. Pokrzywdzony trafił do szpitala z raną kłutą

Gliwice na Sygnale 0 Comments

Farmaceuta amator handlował narkotykami i sterydami anabolicznymi

Śledczy z Gliwic, wspólnie z policjantami zwalczającymi przestępczość narkotykową z katowickiej komendy wojewódzkiej, przeprowadzili akcję przeciwko handlarzowi niedozwolonymi środkami. W jednym z gliwickich mieszkań, prócz narkotyków, przechwycili nielegalny „skład apteczny”

Gliwice na Sygnale 0 Comments

ZAWIADOMIŁ O FAŁSZYWYM ROZBOJU, BO CHCIAŁ ZOBACZYĆ JAK PRACUJE POLICJA

Kilkunastu policjantów gliwickiego garnizonu oraz pies tropiący było zaangażowanych do poszukiwania sprawców rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Do zdarzenia miało dojść w godzinach porannych we wtorek. A to wszystko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź