Zatrzymani: rozbojarz i złodziej samochodu

Zatrzymani: rozbojarz i złodziej samochodu

Policjanci z gliwickiej komendy, mimo intensywnych działań związanych z zamieszkami podczas derbów, prowadzą też i rozwiązują inne sprawy. Jako przykład podajemy dwóch podejrzanych zatrzymanych w wyniku żmudnych śledztw. Jeden z nich to rozbojarz, który na początku tego roku napadł na pracownika stacji paliw w Gliwicach, drugi zaś, w roku 2016, skradł zaparkowaną w Łabędach skodę.

Obaj podejrzani, 34-letni gliwiczanin i 38-letni bytomianin, staną dziś przed prokuratorem, który zdecyduje o środkach zapobiegawczych wobec nich. Panowie odpowiedzą za swoje czyny przed sądem karnym, a grożą im kary wieloletniego pozbawienia wolności.
Pierwszy z zatrzymanych, gliwiczanin, wpadł w ręce policyjnych detektywów po kilku tygodniach od pierwszego, nieudanego, napadu na stację benzynową w rejonie ul. Pszczyńskiej. Zamaskowany mężczyzna, wykorzystując nieobecność klientów, próbował skraść utarg. Szybka reakcja pracownika, który zamknął szufladę kasy fiskalnej i stawił zdecydowany opór, spowodowała jednak, że napastnik uciekł. Niestety, pojawił się po 10 dniach jako sportowiec uprawiający jogging: wbiegł nagle na teren tej samej stacji i używając gazu pieprzowego, obezwładnił ekspedienta, po czym zabrał ok. 2 tys. zł i błyskawicznie uciekł. Nie pobawił długo na wolności, gdyż, mimo zamaskowania i, na pierwszy rzut oka, niepozornych śladów, detektywi z KMP wytropili go i zatrzymali.
Zebrane dowody pozwoliły na zatrzymanie bytomianina, który w sierpniu 2016 roku skradł z jednej z łabędzkich ulic skodę superb, nasi policjanci udowodnili mężczyźnie również kradzież volkswagena w Chorzowie.

Previous Kolejni "szalikowcy" w rękach policji
Next Nie reagujesz - akceptujesz: pomógł zatrzymać pijanego kierowcę

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tragiczny wypadek w Paniówkach

Do tragicznego w skutkach zderzenia doszło w środę, 10 października około godziny 17.30 w Paniówkach koło Gliwic, na ul. Zabrskiej. Kiedy kierowca samochodu dostawczego skręcał w lewo, nadjechał motocyklista, wyprzedzający

Wiadomości 0 Comments

Policjanci sprawdzają kierowców narkotesterami

Gliwicka drogówka dysponuje urządzeniami do natychmiastowego kontrolowania kierowców pod kątem zażycia narkotyków. Drager drug Test 5000 tylko w czasie ostatniego weekendu pozwolił ujawnić dwa przypadki prowadzenia pod wpływem środków odurzających.

Wiadomości 0 Comments

Policyjna interwencja podczas meczu

Policjanci interweniowali w trakcie meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Piasta Gliwice i Górnika Zabrze w związku z naruszeniem porządku publicznego. Podczas spotkania pseudokibice gliwickiej drużyny wtargnęli na murawę, dążąc do konfrontacji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź