Wynajem auta – na krótko czy na długo?

Wynajem auta – na krótko czy na długo?

Wypożyczalnie samochodów oferują klientom różne opcje wynajmu. W zależności od potrzeb można korzystać z auta przez parę godzin lub nawet kilka lat. Trzeba tylko przekalkulować, który wariant jest najkorzystniejszy.

 Żyjemy w czasach, kiedy samochód jest naszym niemal nieodłącznym towarzyszem każdego dnia. Jeździmy nim do pracy, w delegacje, po zakupy, na spotkania z klientami i na wakacje, odbieramy dzieci, odwiedzamy znajomych… Korzystamy w tych celach z pojazdów własnych, firmowych lub pochodzących z wypożyczalni. W Internecie można dziś znaleźć wiele ofert firm zajmujących się wynajmem samochodów, na przykład takich jak www.007londonescorts.com, i wybrać spośród oferowanych przez nie usług tę, która najlepiej zaspokoi nasze potrzeby.

Sporadycznie

W przypadku sporadycznego korzystania z usług wypożyczalni warto wziąć pod uwagę wynajem krótkoterminowy. Auto rezerwujemy tylko wtedy, gdy jest nam potrzebne, co sprawia, że nie musimy przejmować się całorocznymi kosztami związanymi z utrzymaniem go – paliwem, ubezpieczeniem, ewentualnymi awariami itd. Wypożycza się samochód w pełni sprawny, a w usługę często wliczone są kilometry albo określona ilość paliwa. Taka opcja jest korzystna zarówno dla osób prywatnych, jak i dla podmiotów gospodarczych, które nie chcą kumulować kosztów lub nie mają środków na utrzymanie firmowej floty.

Na niecałe dwa lata

Wynajem średnioterminowy to z kolei możliwość korzystania z auta z wypożyczalni przez okres 1–23 miesięcy. Ta opcja jest najchętniej wybierana przez małe i średnie firmy oraz te osoby prywatne, które potrzebują skorzystać z samochodu szybko i na taki właśnie okres samochód. W przypadku przedsiębiorstw podyktowane jest to np. zatrudnieniem nowych pracowników, którym należy szybko zapewnić auta na określony czas. Powodem może być także poszerzanie dotychczasowej floty bez inwestowania w kolejne, nowe pojazdy lub chęć wypróbowania samochodu określonego modelu, danej marki, przed podjęciem decyzji o jego zakupie.

Długoterminowo

Samochody można wypożyczyć także w okresie 2–5 lat. Wynajem długoterminowy cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, co potwierdzają np. dane opublikowane przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów. W 2016 r. firmy z branży wynajmu długoterminowego zakupiły w polskich salonach 54 tys. samochodów osobowych, czyli o 1/5 więcej niż w roku 2015 i o 1/3 więcej niż w roku 2014. Szacuje się więc, że co piąty pojazd trafiał do klienta instytucjonalnego (firmowego) w ramach tej właśnie opcji wynajmu. Najem długoterminowy jest optymalny głównie w przypadku tych przedsiębiorstw, które nie chcą inwestować w zakup własnych pojazdów. Zyskują w ten sposób nowoczesne auta, jednak nie muszą martwić się o ich przeglądy, naprawy czy wymianę opon.

Previous Jak powstają grudki perliste?
Next PODSUMOWANIE SYLWESTROWEGO WEEKENDU - ZATRZYMANIA

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak przygotować wizytówki dla swojej firmy?

Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą będzie chciał dobrze prezentować się ze swoją formą w oczach innych. Warto szukać takich rozwiązań, dzięki którym rzeczywiście firma będzie tworzyła takie wrażenie, które sprawi,

Strefa Biznesu 0 Comments

Sejm pracuje nad przepisami o biegłych rewidentach

Sejm proceduje projekt ustawy o biegłych rewidentach, która ma pozytywnie wpłynąć na jakość audytów – zwiększyć skuteczność w zapobieganiu i wykrywaniu błędów w sprawozdaniach oraz rozliczeniach podatkowych. W toku prac nad nowymi przepisami pojawiły się

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź