Wynajem auta – na krótko czy na długo?

Wynajem auta – na krótko czy na długo?

Wypożyczalnie samochodów oferują klientom różne opcje wynajmu. W zależności od potrzeb można korzystać z auta przez parę godzin lub nawet kilka lat. Trzeba tylko przekalkulować, który wariant jest najkorzystniejszy.

 Żyjemy w czasach, kiedy samochód jest naszym niemal nieodłącznym towarzyszem każdego dnia. Jeździmy nim do pracy, w delegacje, po zakupy, na spotkania z klientami i na wakacje, odbieramy dzieci, odwiedzamy znajomych… Korzystamy w tych celach z pojazdów własnych, firmowych lub pochodzących z wypożyczalni. W Internecie można dziś znaleźć wiele ofert firm zajmujących się wynajmem samochodów, na przykład takich jak www.007londonescorts.com, i wybrać spośród oferowanych przez nie usług tę, która najlepiej zaspokoi nasze potrzeby.

Sporadycznie

W przypadku sporadycznego korzystania z usług wypożyczalni warto wziąć pod uwagę wynajem krótkoterminowy. Auto rezerwujemy tylko wtedy, gdy jest nam potrzebne, co sprawia, że nie musimy przejmować się całorocznymi kosztami związanymi z utrzymaniem go – paliwem, ubezpieczeniem, ewentualnymi awariami itd. Wypożycza się samochód w pełni sprawny, a w usługę często wliczone są kilometry albo określona ilość paliwa. Taka opcja jest korzystna zarówno dla osób prywatnych, jak i dla podmiotów gospodarczych, które nie chcą kumulować kosztów lub nie mają środków na utrzymanie firmowej floty.

Na niecałe dwa lata

Wynajem średnioterminowy to z kolei możliwość korzystania z auta z wypożyczalni przez okres 1–23 miesięcy. Ta opcja jest najchętniej wybierana przez małe i średnie firmy oraz te osoby prywatne, które potrzebują skorzystać z samochodu szybko i na taki właśnie okres samochód. W przypadku przedsiębiorstw podyktowane jest to np. zatrudnieniem nowych pracowników, którym należy szybko zapewnić auta na określony czas. Powodem może być także poszerzanie dotychczasowej floty bez inwestowania w kolejne, nowe pojazdy lub chęć wypróbowania samochodu określonego modelu, danej marki, przed podjęciem decyzji o jego zakupie.

Długoterminowo

Samochody można wypożyczyć także w okresie 2–5 lat. Wynajem długoterminowy cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, co potwierdzają np. dane opublikowane przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów. W 2016 r. firmy z branży wynajmu długoterminowego zakupiły w polskich salonach 54 tys. samochodów osobowych, czyli o 1/5 więcej niż w roku 2015 i o 1/3 więcej niż w roku 2014. Szacuje się więc, że co piąty pojazd trafiał do klienta instytucjonalnego (firmowego) w ramach tej właśnie opcji wynajmu. Najem długoterminowy jest optymalny głównie w przypadku tych przedsiębiorstw, które nie chcą inwestować w zakup własnych pojazdów. Zyskują w ten sposób nowoczesne auta, jednak nie muszą martwić się o ich przeglądy, naprawy czy wymianę opon.

Previous Jak powstają grudki perliste?
Next PODSUMOWANIE SYLWESTROWEGO WEEKENDU - ZATRZYMANIA

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Przewodnik projektanta po drukowaniu plakatu

Przenoszenie projektów cyfrowych do prawdziwego świata może być pełne pomyłek. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do świata cyfrowego, że niektórzy z nas zapomnieli, jak przygotować swoje prace do druku. Ten przewodnik po

Strefa Biznesu 0 Comments

Korzyści z biurka stojącego – czy powinieneś go kupić?

Pozwala rozłożyć godziny siedzenia Jak już wyjaśniliśmy w poprzednim rozdziale, zbyt długie siedzenie jest szkodliwe. Jednakże, jest to również nieuniknione, jeśli pracujesz w biurze. Pomysł wstawania na przerwy co godzinę

Strefa Biznesu 0 Comments

Druk kalendarzy

Posiadanie własnych kalendarzy to bardzo przyjemna kwestia, która może być po prostu elementem sympatycznego upiększenia domu lub może stanowić gustowny oraz bardzo praktyczny prezent dla wszystkich klientów naszej firmy. Co

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź