Usuwanie starego lakieru z samochodu

Usuwanie starego lakieru z samochodu

Współcześni producenci samochodów stosują do malowania wysokiej jakości i niezawodne farby i lakiery, a także innowacyjne sposoby ich nakładania. Dlatego powłoka lakiernicza na samochodzie utrzymuje się zazwyczaj bardzo długo. Jednak zwłaszcza podczas wypadków na ciele występują rysy i wióry, które należy zamaskować. Aby rozpocząć prace naprawcze, należy przygotować samochód i wykonać usuwanie starego lakieru z samochodu bez uszkadzania nadwozia.

Mechanicznie

Istnieje kilka metod, które mogą pomóc usunąć stary lakier z karoserii. Wybierając jedną z nich, należy wziąć pod uwagę miejsce i rozmiar zadrapań. Należy również pamiętać, że do każdej metody potrzebujesz specjalnych narzędzi. Niezależnie od wybranej metody usuwania starego lakieru należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Mechaniczna metoda pozwala wystarczająco szybko usunąć stary lakier. Jednocześnie rdzę i zgorzelinę ze spawania usuwa się wraz z farbą i lakierem. Dlatego mechaniczna metoda usuwania starego lakieru jest najbardziej praktyczna w przypadku remontu nadwozia. Aby usunąć stary lakier z samochodu, potrzebujesz następujących narzędzi:

urządzenia do piaskowania;

młynek;

szczotka druciana.

Na szlifierce zainstalowana jest szczotka z włosiem drucianym, po czym możliwe jest usunięcie lakieru z powierzchni samochodu za pomocą gładkich ruchów obrotowych.

Piaskowanie

Usuwanie lakieru z samochodu za pomocą piaskarki jest nieco innym zabiegiem. Wykorzystuje się tutaj wodę lub powietrze z dodatkiem małych cząstek ściernych. Ważne jest, aby mieszanina przepływała pod wysokim ciśnieniem. Jako materiał ścierny stosuje się wióry metalowe, korund lub małe skały. Twarde ziarna piasku doskonale radzą sobie z usuwaniem starego lakieru, a także z korozją. Po piaskowaniu samochodu powierzchnia staje się szorstka. Dzięki temu kolejna powłoka będzie się dobrze trzymała. Pomimo zalet, jakie zapewnia usunięcie starego lakieru za pomocą piaskarki, jest on niezwykle rzadko stosowany w życiu codziennym, ponieważ urządzenie jest dość drogie. Inwestowanie w drogi sprzęt do jednorazowej naprawy jest nieopłacalne.

Ręcznie

Oprócz opisanych metod, czyszczenie mechaniczne może odbywać się ręcznie. Aby to zrobić, możesz użyć pilnika, papieru ściernego, siatki ściernej lub skrobaków. Ta metoda jest wygodna, jeśli chcesz usunąć stary lakier z małego obszaru lub w trudno dostępnych miejscach, w których brakuje innego narzędzia. Na początku pracy czyszczą miejsce gruboziarnistym papierem ściernym. Następnie użyj papieru ściernego z drobnym ziarnem. Ta metoda usuwania starej powłoki z powierzchni korpusu daje jednolity efekt i doskonale nadaje się do usuwania starej farby i lakieru.

Zmywacz do farb

Jak usunąć stary lakier z samochodu za pomocą tej metody? Zasada działania tej metody opiera się na równomiernym nagrzewaniu metalu. Pod wpływem wysokiej temperatury farba staje się miękka i zaczyna złuszczać się z powierzchni metalu. Następnie jest usuwany za pomocą szerokiej szpatułki. Aby ogrzać powierzchnię ciała za pomocą palnika gazowego, lampy lub przemysłowej suszarki do włosów. W takim przypadku ważne jest, aby wybrać optymalną temperaturę ogrzewania, ponieważ jeśli materiał zostanie przegrzany, może się odkształcić. Pomimo wysokiej wydajności tej metody ma ona znaczną wadę – ogrzewane materiały uwalniają toksyczne substancje do środowiska. Aby zapobiec zatruciu organizmu toksycznymi oparami, wszystkie prace należy wykonywać na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym miejscu.

Sprawdź inne sposoby na usunięcie starego lakieru na http://speedmotors.pl/poradnik-motoryzacyjny/jrxv/jak-usunac-stary-lakier-z-auta.html >>

Previous Jak pozbyć się smoły
Next Miał dwa promile i kierował samochodem

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Jak pozbyć się smoły

Każdy, kto regularnie jeździ autem z pewnością nie raz natknął się na remont czy konieczność poruszania się objazdem. Efektem jest nie tylko stracony czas, ale często również brzydkie plamy smoły,

Motoryzacja 0 Comments

Autobusy hybrydowe i elektryczne będą coraz popularniejsze

W Polsce będzie rosło zapotrzebowanie na ekologiczne autobusy hybrydowe i elektryczne. Coraz więcej miast będzie decydowało się na rozwój tego typu transportu publicznego – to niezbędne z uwagi na zatłoczenie i zanieczyszczenie miast.

Motoryzacja 0 Comments

Konsumpcja paliw rośnie. Głównie korzysta na tym szara strefa

W I półroczu konsumpcja paliw była o 5 proc. większa niż przed rokiem – wynika ze wstępnych szacunków Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Wzrost to zasługa przede wszystkim większego importu niezależnych operatorów, wśród których

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź