Przez „szafę” do wytwórni tytoniu

Przez „szafę” do wytwórni tytoniu

Prawie 2,5 tony liści tytoniu, 20 kg krajanki tytoniowej oraz sprzęt służący do jej produkcji, znaleźli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Gliwicach, likwidując tym samym nielegalną wytwórnię funkcjonującą na terenie miasta. Wejście do „wytwórni” prowadziło przez spreparowaną… szafę. Stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z tym procederem. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wynoszą niemal 1,25 mln zł.

Policjanci z gliwickiej komendy miejskiej wpadli na trop istniejącej na terenie miasta, w budynku pozornie funkcjonującego warsztatu stolarskiego, nielegalnej wytwórni krajanki tytoniowej. W trakcie akcji na miejscu, zatrzymali na gorącym uczynku osoby trudniące się tym procederem, zabezpieczając wyroby bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz sprzęt służący do produkcji.

Pomieszczenie, w którym prowadzono nielegalną wytwórnię, zostało zakamuflowane – sprawcy zabudowali przejście do niego płytami z drewna, konstruując rodzaj szafy na ubrania. W „szafie” tej znajdowała się specjalna uchylna ściana, prowadząca do „tajnego” miejsca produkcji.

Po wejściu do pomieszczenia śledczy odkryli 84 opakowania z suszem tytoniowym o łącznej wadze 2,5 tony oraz ponad 20 kg gotowej krajanki. Prócz tego zabezpieczyli urządzenia i sprzęt do rozdrabniania liści tytoniu, noże, wagę elektroniczną, zgrzewarkę do konfekcjonowania wyrobów akcyzowych, betoniarkę do rozdrabniania wilgotnych liści oraz worki do pakowania gotowego wyrobu.

Zatrzymani, to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 29 i 30 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, nielegalne produkowanie i magazynowanie wyrobów akcyzowych oraz uczynienie sobie z tego procederu stałego źródła dochodu podlega karze do 3 lat więzienia i wysokiej grzywnie.

Previous Policjanci zlikwidowali destylarnię alkoholu
Next Przechodzenie na czerwonym - nie najlepszy pomysł

Może to Ci się spodoba

Gliwice na Sygnale 0 Comments

ZDERZYŁA SIĘ Z CIĘŻARÓWKĄ, POMÓGŁ POLICJANT PO SŁUŻBIE

Zabrzański policjant w czasie wolnym od służby pomógł kierującej, która zderzyła się z ciężarówką. Do zdarzenia doszło na gliwickim odcinku DK 88 w sobotnie przedpołudnie. Kobieta śmigłowcem została przetransportowana do

Gliwice na Sygnale 0 Comments

PRODUCENCI MARIHUANY ARESZTOWANI

Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował dwóch 25-latków, którzy stworzyli sobie nielegalne źródło dochodów. Policjanci przejęli 37 krzaków konopi indyjskich uprawianych w specjalnie przygotowanych i oprzyrządowanych pomieszczeniach. Zabezpieczono ponad 2,3

Gliwice na Sygnale 0 Comments

TRAGEDIA NA PASACH

Wczoraj około godziny 20.30 na ul. Gierałtowickiej w Przyszowicach doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Mężczyzna przechodził na oznakowanym przejściu. 36-letni mieszkaniec Świętochłowic, kierujący oplem astrą, na oznakowanym przejściu dla pieszych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź