Smartfon dla seniora

Smartfon dla seniora

Osoby młode bardzo chętnie korzystają ze smartfonów. Mają one wiele funkcji, które sprawiają, że urządzenia te mają mnóstwo możliwości, których próżno szukać w klasycznych telefonach komórkowych. Smartfon to urządzenie, które może okazać się bardzo przydatne także dla seniorów. Osoby starsze mogą mieć jednak problem z użytkowaniem najnowszych modeli.

Jakimi cechami powinien więc charakteryzować się smartfon dla seniora?

Prosta obsługa Wiele spośród starszych osób bardzo sprawnie porusza się w świecie najnowszych technologii. Większość jednak potrzebuje smartfona, którego obsługiwanie jest bardzo proste. Osoby starsze bardzo często mają problemy ze wzrokiem. Czytelne i duże litery to jedna z cech, którymi powinien charakteryzować się smartfon dla seniora. Interfejs użytkownika musi być też bardzo przejrzysty i prosty. Nie powinny znajdować się na nim elementy, które będą odwracać uwagę. Dobrze byłoby, aby wybrany model smartfona dla starszej osoby można było równie łatwo zablokować, jak i odblokować. W przypadku smartfona dla seniora pożądanym udogodnieniem jest funkcja szybkiego wybierania numerów.

Czytelny i duży wyświetlacz

Na komfort obsługi smartfona przez starszą osobę wpływa nie tylko klawiatura, ale także wyświetlacz. Dla seniorów najlepsze są modele, które mają duży, czytelny wyświetlacz. Wyświetlacz nie może też męczyć wzroku, a litery nie mogą być rozmazane. Bardzo dobre kontrasty oraz niemal idealną czystość obrazu zapewniają telefony, których wyświetlacz został wykonany w technologii IPS. Szukając smartfona dla starszej osoby warto rozważyć zakup modelu z takim właśnie wyświetlaczem. Jeśli chodzi o jego wielkość, to należy stawiać na modele, które mają ekran o przekątnej powyżej 5 cali. Warto pamiętać, że bardzo dobrze widoczne są treści na ekranie, który ma wysoką rozdzielczość.

Pojemna bateria

W przypadku telefonu dla osoby starszej pojemna bateria jest niezwykle istotna. Codzienne ładowanie telefonu raczej nie będzie czynnością, która przypadnie do gustu naszej babci czy dziadkowi. Jeśli więc szukamy telefonu najbardziej dla nich odpowiedniego, postawy na model, który wyposażony w baterię o pojemności przynajmniej 2000 mAh. Im telefon będzie miał bardziej pojemną baterię, tym rzadziej trzeba go będzie ładować.

Dodatkowe udogodnienia

Niektórzy producenci smartfonów mają w ofercie modele specjalnie zaprojektowane z myślą o starszych użytkownikach. Bardzo przydatnym udogodnieniem w telefonach dla seniorów są tak zwane tryby szybkiego wybierania. Umożliwiają one błyskawiczne otworzenie na przykład kontaktów. Niektóre modele mają także przycisk SOS. Wystarczy wcisnąć ten klawisz, aby telefon połączył się z numerem, który został pod niego przypisany. Wybierając telefon na seniora należy zwrócić uwagę na głośnik: powinien być bardzo dobry. Pożądanym udogodnieniem jest tryb głośnomówiący.

Telefon dla seniora wcale nie musi być modelem sprzed kilkunastu lat. Prosty smartfon to także telefon, z którego obsługą poradzi sobie większość starszych osób.

Więcej na stronie smartporady.pl

Previous ZŁAPALI „RAJDUJĄCEGO HOLENDRA”, POSZUKIWANEGO PRZEZ SĄD
Next PODSUMOWANIE WEEKENDU - ZATRZYMANIA NA GORĄCYM UCZYNKU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kolejni „szalikowcy” w rękach policji

Dziś rano zatrzymano kolejnych podejrzanych o udział w burdzie na stadionie miejskim podczas derbów Piat Gliwice – Górnik Zabrze. Policjanci zebrali dowody na udział tych siedmiu mężczyzn w zakłóceniu porządku

Wiadomości 0 Comments

WYPADEK NA A4

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj, około godziny 7 rano, na A4 przed Gliwicami. Kierujący samochodem renault kangoo trzydziestolatek, wjechał wprost pod naczepę jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego. Pomiędzy

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNE PODSUMOWANIE WCZORAJSZEGO ŚWIĘTA

Podczas wczorajszego święta policjanci gliwickiego garnizonu podjęli 186 interwencji. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Wydarzyło się 10 kolizji – jedna z nich w rejonie cmentarza Centralnego. Zatrzymano 3 sprawców

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź