Rzucił się na policjanta

Rzucił się na policjanta

W czasie służby policjanci często spotykają się z agresją osób, wobec których podejmują czynności prawne. Podczas weekendu na przykład zatrzymano młodego mężczyznę, który naruszył nietykalność, znieważył i groził funkcjonariuszom śmiercią.

Przypomnijmy: policjant jest funkcjonariuszem publicznym, dlatego korzysta ze szczególnej ochrony prawnej, przewidzianej przepisami prawa karnego. Znieważenie policjanta lub osoby przybranej mu do pomocy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych to przestępstwo zagrożone karą roku pozbawienia wolności. Niestety, wiele osób o tym nie wie lub zapomina.
W czasie interwencji policjanci często spotykają się z atakami fizycznymi i słownymi. Przykładem piątkowa interwencja wobec podejrzanego o przestępstwo narkotykowe.
17 marca około godziny 19.00 na ul. Targowej kryminalni z knurowskiego komisariatu zatrzymali 18-letniego mężczyznę. W trakcie czynności podejrzany rzucił się na funkcjonariusza, powodując u niego uszkodzenia ciała w postaci stłuczenia kolana z otarciem naskórka i zniszczenia cywilnych spodni. 18-latek został obezwładniony, jednak i to go nie uspokoiło – przeszedł do gróźb. Sprawcę czeka teraz spotkanie z prokuratorem oraz rozprawa sądowa.

Previous W miejskiej toalecie znaleziono zwłoki
Next Druga ofiara śmiertelna wczorajszego wypadku

Może to Ci się spodoba

Gliwice na Sygnale 0 Comments

Dzień dobry, kontrola trzeźwości

Gliwicka policja przeprowadza w różnych dzielnicach Gliwic i drogach powiatu wyrywkowe kontrole trzeźwości. Dla przykładu dziś w Gliwicach w godzinach porannych dojazdów do pracy przez kilkanaście minut kontrolowano wszystkich jadących

Gliwice na Sygnale 0 Comments

ZEZŁOŚCIŁ SIĘ NA BRATA, WIĘC ZNISZCZYŁ AUTO

O tym, że braterska kłótnia może zakończyć się sądem przekonał się 25-latek, który sprzeczkę z rodzeństwem wyładował na przypadkowym samochodzie. Bracia najpierw razem spożywali alkohol, później pokłócili się. Dzisiaj już

Gliwice na Sygnale 0 Comments

KRADŁA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ-ZOSTAŁA ZATRZYMANA

Policjanci z Komisariatu V zatrzymali 34-letnią mieszkankę Gliwic podejrzaną o kradzież energii elektrycznej. Mieszkająca w Sośnicy na ulicy Klonowej kobieta w swoim mieszkaniu korzystała z energii elekrtycznej z pominięciem licznika.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź