Pożar w bloku na osiedlu Sikornik

Pożar w bloku na osiedlu Sikornik

Dziś w nocy wybuchł pożar na trzecim piętrze wieżowca przy ul. Mewy w Gliwicach. Paliło się mieszkanie na trzecim piętrze. Najprawdopodobniej przyczyną było zwarcia urządzenia ładującego, włożonego do gniazdka. Na miejscu pierwsi byli policjanci z I komisariatu, którzy rozpoczęli akcję ratunkową. Do szpitali w Gliwicach przewieziono pięć osób – według wstępnych ustaleń, nie zagraża im niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Dym wydobywał się z okna pomieszczenia kuchennego, na klatkę schodową. Dowodzenie na miejscu objął dowódca patrolu z „jedynki”. Mieszkańcy klatki wychodzili na zewnątrz, dusząc się i kaszląc.

Na miejscu pojawiła się straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe. Strażacy szybko przystąpili do oddymiania klatki schodowej oraz mieszkań. Spaleniu uległ praktycznie cały lokal, zamieszkiwany przez trzyosobową rodzinę z małym dzieckiem – wszyscy trafili do szpitala.
Postępowanie prowadzi wydział kryminalny I komisariatu. W sprawie przyczyn pożaru wypowie się biegły z zakresu pożarnictwa.

Przy okazji tego nieszczęścia wszyscy powinniśmy sobie uzmysłowić, że pozostawianie urządzeń elektrycznych ładowarek w gniazdkach może stać się przyczyną tragedii.

Previous Miał dwa promile i kierował samochodem
Next Podejrzany zdemaskowany dzięki pozostawionym śladom

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tajemnica znikających kół rozwiązana

Na jednym z parkingów przy ul. Tarnogórskiej w Gliwicach w ciągu ostatnich trzech tygodni doszło do dwóch kradzieży aluminiowych felg z czterech aut. W pierwszym przypadku wartość skradzionych kół z

Wiadomości 0 Comments

PUBLIKACJA WIZERUNKU, POMÓŻ ODNALEŹĆ TYCH MĘŻCZYZN

Komisariat Policji III w Gliwicach prowadzi dochodzenie w sprawie przywłaszczenia gotówki w kwocie 2700 złotych mającej miejsce w dniu 2 sierpnia 2017 roku około godziny 11:00 w autobusie linii 677

Wiadomości 0 Comments

17-letni pseudokibic odpowie przed sądem jak dorosły

Gliwiccy policjanci zatrzymali kolejnego stadionowego chuligana. Kryminalni zidentyfikowali nastolatka, który podczas ostatnich derbów rzucał w mundurowych przedmiotami wyrwanymi z toalety. 17-latek odpowie za to co zrobił tak, jak dorosły. Policjanci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź