Pożar w bloku na osiedlu Sikornik

Pożar w bloku na osiedlu Sikornik

Dziś w nocy wybuchł pożar na trzecim piętrze wieżowca przy ul. Mewy w Gliwicach. Paliło się mieszkanie na trzecim piętrze. Najprawdopodobniej przyczyną było zwarcia urządzenia ładującego, włożonego do gniazdka. Na miejscu pierwsi byli policjanci z I komisariatu, którzy rozpoczęli akcję ratunkową. Do szpitali w Gliwicach przewieziono pięć osób – według wstępnych ustaleń, nie zagraża im niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Dym wydobywał się z okna pomieszczenia kuchennego, na klatkę schodową. Dowodzenie na miejscu objął dowódca patrolu z „jedynki”. Mieszkańcy klatki wychodzili na zewnątrz, dusząc się i kaszląc.

Na miejscu pojawiła się straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe. Strażacy szybko przystąpili do oddymiania klatki schodowej oraz mieszkań. Spaleniu uległ praktycznie cały lokal, zamieszkiwany przez trzyosobową rodzinę z małym dzieckiem – wszyscy trafili do szpitala.
Postępowanie prowadzi wydział kryminalny I komisariatu. W sprawie przyczyn pożaru wypowie się biegły z zakresu pożarnictwa.

Przy okazji tego nieszczęścia wszyscy powinniśmy sobie uzmysłowić, że pozostawianie urządzeń elektrycznych ładowarek w gniazdkach może stać się przyczyną tragedii.

Previous Miał dwa promile i kierował samochodem
Next Podejrzany zdemaskowany dzięki pozostawionym śladom

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Sukces naszego technika kryminalistycznego

Gliwicka komenda może pochwalić się policjantami docenianymi w województwie i kraju. Do takich należy asp. sztab. Dariusz Sikora, kierujący zespołem techniki kryminalistycznej. Zespół ten tworzą doświadczeni specjaliści, zdobywający laury w

Wiadomości 0 Comments

W nocy spłonęły taksówki

Do pożaru, w wyniku którego spłonęły trzy samochody osobowe, doszło dziś w nocy około godziny 3.00. To nie pierwsze tego typu zdarzenie w Gliwicach. Po raz kolejny płonęły taksówki jednej

Wiadomości 0 Comments

Uciekał policji, zniszczył 3 samochody

Nawet 5 lat więzienia grozi 29-latkowi, który kierując osobowym volkswagenem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli na ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Mundurowi ruszyli za nim w pościg, który swój finał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź