POLICYJNY POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ

POLICYJNY POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ

Do pościgu za fiatem punto doszło na ulicach Knurowa. Kierujący, pomimo dawanych mu sygnałów do zatrzymania się, próbował uciec. Jak się okazało, w wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile alkoholu. Mężczyźnie cały czas towarzyszyła siedząca na fotelu pasażera nietrzeźwa… matka.

Wczoraj około 18.00 dyżurny Komisariatu w Knurowie otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego kierowcy, który na ulicy Zwycięstwa zauważył fiata poruszającego się całą szerokością jezdni. Skierowany na miejsce patrol zauważył poszukiwane auto jadące w kierunku ulicy Miarki. Kierujący fiatem punto, na wydane mu wyraźne sygnały do zatrzymania, zareagował ucieczką. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca w trakcie ucieczki jechał „pod prąd” ulicą Kilińskiego i na ulicy Kołłątaja wypadł z drogi, uderzając po drodze w stojak na rowery, kończąc swoją ucieczkę na przyblokowym żywopłocie. Mężczyzna, jak i jego pasażerka, nie chcieli samodzielnie opuścić pojazdu więc, po wielokrotnych ostrzeżeniach, zostali z niego wyciągnięci przy pomocy środków przymusu bezpośredniego. Wtedy okazało się, że kierujący 31-letni mieszkaniec Knurowa ma w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu, natomiast przewożona przez niego matka o promil więcej.

Za ucieczkę przed kontrolą i niestosowanie się do poleceń zatrzymania pojazdu kierowca może trafić do więzienia na 5 lat. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu także grzywna do 10 tys. zł oraz 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Previous POTRĄCENIE NA UL. KOZIELSKIEJ
Next LEGENDĄ ,,NA PRACOWNIKÓW WODOCIĄGÓW'' WZBOGACILI SIĘ O 7000 ZŁOTYCH

Może to Ci się spodoba

Gliwice na Sygnale 0 Comments

Dzień dobry, kontrola trzeźwości

Gliwicka policja przeprowadza w różnych dzielnicach Gliwic i drogach powiatu wyrywkowe kontrole trzeźwości. Dla przykładu dziś w Gliwicach w godzinach porannych dojazdów do pracy przez kilkanaście minut kontrolowano wszystkich jadących

Gliwice na Sygnale 0 Comments

Farmaceuta amator handlował narkotykami i sterydami anabolicznymi

Śledczy z Gliwic, wspólnie z policjantami zwalczającymi przestępczość narkotykową z katowickiej komendy wojewódzkiej, przeprowadzili akcję przeciwko handlarzowi niedozwolonymi środkami. W jednym z gliwickich mieszkań, prócz narkotyków, przechwycili nielegalny „skład apteczny”

Gliwice na Sygnale 0 Comments

Pędził przez osiedle pod wpływem amfetaminy

Wczoraj wieczorem na osiedlu Trynek patrol z drogówki zainteresował się zbyt szybko jadącym renaultem clio. Radiowóz ruszył w pościg. W konsekwencji policyjnych działań około godziny 21.30 na ul. Kochanowskiego zatrzymano

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź