Policjant szkolił żołnierzy z taktyki techniki interwencji

Policjant szkolił żołnierzy z taktyki techniki interwencji

Policjanci i żołnierze wciąż muszą się doskonalić, co czynią na co dzień. Szkolenia oraz zadania tych grup mundurowych nieco się różnią, bywa jednak, że wojsko wykonuje zadania policyjne. Dlatego też żołnierze i policjanci wymieniają się doświadczeniami. 20 lutego wojskowi byli szkoleni przez utytułowanego mistrza sztuk walki – policjanta sierż. szt. Sławomira Tokarza. Nasz mundurowy otrzymał podziękowania oraz pamiątkowy grawer od dowódcy gliwickiego batalionu.

Sierżant sztabowy Sławomir Tokarz na co dzień służy w gliwickim V komisariacie, jest też instruktorem sztuk walki. W lutym zaproszono go, by przeprowadził zajęcia i podzielił się swoim doświadczeniem z żołnierzami 2 kompani szturmowej z 6 batalionu powietrznodesantowego z Gliwic. Tematem wiodącym szkoleń z taktyki interwencji było doskonalenie wiedzy z zakresu ochrony i obrony obiektów. Sierż. szt. Tokarz prowadził zajęcia wspólnie z doświadczonym w taktyce interwencji żołnierzem – st. sierż. Radosławem Śliwą z kompani szturmowej.

Sławomir Tokarz do policji wstąpił w 2008 r. Wcześniej, jako żołnierz, brał udział w misji pokojowej ONZ w Syrii. Za godną służbę w „niebieskich beretach” otrzymał medal United Nations. Jest brązowym medalistą Pucharu Polski w boksie, posiadaczem czarnego pasa w kickboxingu, instruktorem w muay thai i kickboxingu i trenerem drugiej klasy boksu. Ma też tytuł instruktora taktyk i technik interwencji.

Jest również współautorem projektu „Klasa mundurowa”, realizowanego w II LO w Knurowie, oraz uczy w „mundurówkach” w Gliwicach i Pyskowicach. Wraz ze swoimi uczniami zdobywa wysokie miejsca w konkursach klas mundurowych w całej Polsce.

Previous Zatrzymany w banku, posługiwał się fałszywymi dokumentami
Next Pobili i okradli znajomego z noclegowni

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Informacje o marihuanie medycznej – co należy o niej wiedzieć?

Marihuana medyczna to w tej chwili gorący temat. Można o niej wiele przeczytać w mediach, a także wypowiadają się na jej temat liczni specjaliści i gwiazdy. Niewątpliwie posiada złą sławę,

Wiadomości 0 Comments

Działanie „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Po raz kolejny drogówka z Gliwic przeprowadzała działania NURD. Podczas działań policjanci przyglądali się wzajemnym relacjom pomiędzy pieszymi a kierującymi. Piesi użytkownicy drogi znający i przestrzegający przepisów nagradzani byli odblaskami.

Wiadomości 0 Comments

Bohaterskie małżeństwo dało przykład działania

Zero tolerancji dla przestępczych zachowań. Takie motto przyświeca małżeństwu gliwiczan, które nie dopuściło do dalszej jazdy chuligana na skuterze. Mężczyzna piratował na swoim jednośladzie, przejeżdżał na ukos przez skrzyżowania, jeździł

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź