Policjant szkolił żołnierzy z taktyki techniki interwencji

Policjant szkolił żołnierzy z taktyki techniki interwencji

Policjanci i żołnierze wciąż muszą się doskonalić, co czynią na co dzień. Szkolenia oraz zadania tych grup mundurowych nieco się różnią, bywa jednak, że wojsko wykonuje zadania policyjne. Dlatego też żołnierze i policjanci wymieniają się doświadczeniami. 20 lutego wojskowi byli szkoleni przez utytułowanego mistrza sztuk walki – policjanta sierż. szt. Sławomira Tokarza. Nasz mundurowy otrzymał podziękowania oraz pamiątkowy grawer od dowódcy gliwickiego batalionu.

Sierżant sztabowy Sławomir Tokarz na co dzień służy w gliwickim V komisariacie, jest też instruktorem sztuk walki. W lutym zaproszono go, by przeprowadził zajęcia i podzielił się swoim doświadczeniem z żołnierzami 2 kompani szturmowej z 6 batalionu powietrznodesantowego z Gliwic. Tematem wiodącym szkoleń z taktyki interwencji było doskonalenie wiedzy z zakresu ochrony i obrony obiektów. Sierż. szt. Tokarz prowadził zajęcia wspólnie z doświadczonym w taktyce interwencji żołnierzem – st. sierż. Radosławem Śliwą z kompani szturmowej.

Sławomir Tokarz do policji wstąpił w 2008 r. Wcześniej, jako żołnierz, brał udział w misji pokojowej ONZ w Syrii. Za godną służbę w „niebieskich beretach” otrzymał medal United Nations. Jest brązowym medalistą Pucharu Polski w boksie, posiadaczem czarnego pasa w kickboxingu, instruktorem w muay thai i kickboxingu i trenerem drugiej klasy boksu. Ma też tytuł instruktora taktyk i technik interwencji.

Jest również współautorem projektu „Klasa mundurowa”, realizowanego w II LO w Knurowie, oraz uczy w „mundurówkach” w Gliwicach i Pyskowicach. Wraz ze swoimi uczniami zdobywa wysokie miejsca w konkursach klas mundurowych w całej Polsce.

Previous Zatrzymany w banku, posługiwał się fałszywymi dokumentami
Next Pobili i okradli znajomego z noclegowni

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zdążyć z pomocą – kontrole pustostanów i apel policjantów

Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Każdej zimy wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Policjanci zintensyfikowali działania w ramach

Wiadomości 0 Comments

Policjanci uratowali desperatkę przed skokiem

Wczoraj około godz. 18.00 mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Chorzowskiej powiadomili policję o kobiecie siedzącej na parapecie okna w klatce schodowej na 11. piętrze. Natychmiast na miejsce pojechał patrol

Wiadomości 0 Comments

PIERWSZA ŚMIERTELNA OFIARA POTRĄCENIA W TYM ROKU

Do tragicznego w skutkach potrącenia doszło wczoraj, w czwartek, 11 stycznia po godzinie 16.00 w Gliwicach na ulicy Knurowskiej, w rejonie skrzyżowania z Łąkową. Niestety, poszkodowana starsza kobieta nie przeżyła.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź