Policjanci z III komisariatu zatrzymali włamywacza

Policjanci z III komisariatu zatrzymali włamywacza

Otrzymawszy zgłoszenie od właściciela mieszkania, mundurowi natychmiast przybyli na miejsce. Jak się okazało, pokrzywdzony, otworzywszy drzwi kluczem, zastał w swoim lokum włamywacza, który, ratując się przed ujęciem, uderzył 63-latka i uciekł w nieznanym kierunku.

Zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór w centrum Gliwic, na parterze jednej z kamienic w rejonie pl. Piastów. Powiadomione patrole rozpoczęły penetrację okolicy. W pewnym momencie, na ul. Nasyp, spostrzeżono mężczyznę, który na widok radiowozu rzucił się do ucieczki. Odpowiadał on podanemu rysopisowi.

Po krótkim pieszym pościgu policjanci zatrzymali 31-letniego gliwiczanina. Pokrzywdzony rozpoznał w nim sprawcę włamania. Jak ustalono, mający we krwi ponad 1,6 promila alkoholu włamywacz dostał się do mieszkania po uprzednim wybiciu szyby w oknie.
O losach mężczyzny w najbliższym czasie zdecyduje sąd, a grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Previous 53-latek przekazał fałszywym policjantom 35 tys. zł
Next Przewodnik projektanta po drukowaniu plakatu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W nocy spłonęły taksówki

Do pożaru, w wyniku którego spłonęły trzy samochody osobowe, doszło dziś w nocy około godziny 3.00. To nie pierwsze tego typu zdarzenie w Gliwicach. Po raz kolejny płonęły taksówki jednej

Wiadomości 0 Comments

Rozbicie przestępczej szajki

Pyskowiccy kryminalni rozpracowali, ustalili i zatrzymali czterech członków szajki przestępczej działającej na terenie gminy Pyskowice. Do najpoważniejszych przestępstw, jakich dopuścili się podejrzani, należą najście na salon gier i włamanie do

Wiadomości 0 Comments

Policjanci sprawdzają kierowców narkotesterami

Gliwicka drogówka dysponuje urządzeniami do natychmiastowego kontrolowania kierowców pod kątem zażycia narkotyków. Drager drug Test 5000 tylko w czasie ostatniego weekendu pozwolił ujawnić dwa przypadki prowadzenia pod wpływem środków odurzających.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź