PODSUMOWANIE WEEKENDU – ZATRZYMANIA

PODSUMOWANIE WEEKENDU – ZATRZYMANIA

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 8 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o: uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia, groźby karalne, posługiwanie się sfałszowanym prawem jazdy, prowadzenie pojazdów wbrew sądowym zakazom. Nasi mundurowi podjęli 463 interwencje, ujęto 8 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach zdarzyło się 17 kolizji, nie odnotowano wypadków. Sąd, na wniosek prokuratora i policji, aresztował włamywacza.

Około godz. 18.00 w piątek, 5 stycznia, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo 36-letniego gliwiczanina podejrzanego o to, że 3 stycznia dokonał kradzieży z włamaniem do pomieszczeń jednego z gliwickich supermarketów. Jak ustalili śledczy, sprawca działał wspólnie i w porozumieniu ze swoją znajomą (kobietę objęto dozorem policji). Postępowanie prowadzi IV KP w Gliwicach.
Tego samego dnia wieczorem na ul. Kozielskiej w Gliwicach funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali 37-letniego obywatela Rumunii, zamieszkującego we Wrocławiu, który kierował volkswagenem passatem. Mężczyzna legitymował się fałszywym prawem jazdy, wydrukowanym w języku włoskim. Odpowie za to przed sądem.
Przypomnijmy – kodeks karny w art. 270. mówi:
„Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”
Wśród nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w naszym rejonie niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca skody rapid zatrzymany w sobotę, tuż po północy, w Pyskowicach na ul. Zaolszany. W organizmie 62-letniego pyskowiczanina policjanci wykryli 1,3 promila alkoholu.

Previous PODSUMOWANIE SYLWESTROWEGO WEEKENDU - ZATRZYMANIA
Next PIERWSZA ŚMIERTELNA OFIARA POTRĄCENIA W TYM ROKU

Może to Ci się spodoba

Gliwice na Sygnale 0 Comments

Zderzenie czołowe na Kozielskiej

Wczoraj przed godz. 11.00 w Starych Gliwicach, na lekkim łuku drogi, audi zjechało nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzyło czołowo w prawidłowo jadącą hondę. Obaj kierowcy doznali poważnych obrażeń,

Gliwice na Sygnale 0 Comments

Farmaceuta amator handlował narkotykami i sterydami anabolicznymi

Śledczy z Gliwic, wspólnie z policjantami zwalczającymi przestępczość narkotykową z katowickiej komendy wojewódzkiej, przeprowadzili akcję przeciwko handlarzowi niedozwolonymi środkami. W jednym z gliwickich mieszkań, prócz narkotyków, przechwycili nielegalny „skład apteczny”

Gliwice na Sygnale 0 Comments

Potrącenie w centrum Gliwic

Dziś ok. godz. 7.30 na ulicy Górnych Wałów w Gliwicach doszło do potrącenia dwóch osób. W prawidłowo przechodzących przez jezdnię wjechał volkswagen passat. Poszkodowani z obrażeniami głowy oraz złamaniem kończyn

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź