Najlepsze kosmetyki mineralne

Najlepsze kosmetyki mineralne

Podkład to kosmetyk  niezbędya i produkt, którego wielu z nas nie wyjdzie z domu bez wcześniejszego założenia. Jednak wiele formuł podkładu zatyka pory lub zawiera substancje chemiczne, które podrażniają wrażliwą skórę. Wprowadź makijaż mineralny. Często w postaci pudru, makijaż mineralny zapewnia pełne pokrycie twarzy, a jednocześnie jest łagodniejszy dla skóry. Jego naturalne składniki mogą nawet zwalczać trądzik.

Jeśli jesteś nowa w makijażu mineralnym lub szukasz lepszego produktu, przeczytaj ten przewodnik po zakupach, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć przed dokonaniem zakupu.

Względy przy wyborze makijażu mineralnego

Co to jest makijaż mineralny?

Jak sama nazwa wskazuje, makijaż mineralny wykonany jest z drobno zmielonych minerałów, takich jak tlenek cynku, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza i talk. Pudry sypkie są najczystszą formą makijażu mineralnego i nie zawierają żadnych wypełniaczy, które mogłyby wiązać produkt. Mineralne proszki prasowane i płynne fundamenty powinny zawierać wyłącznie naturalne spoiwa, a nigdy konserwanty, parabeny i inne substancje chemiczne typowe dla konwencjonalnych fundamentów i proszków.

Korzyści

Mniejsze prawdopodobieństwo zatkania porów: Ponieważ makijaż mineralny zawiera mniej wypełniaczy, nie zatyka porów tak bardzo jak tradycyjny makijaż.

Leczy wyłomy trądziku: Zawartość cynku w makijażu mineralnym naturalnie łagodzi i leczy odłamki trądziku.

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna: Makijaż mineralny zawierający tlenek cynku i dwutlenek tytanu stanowi fizyczną barierę dla promieni UV, podobnie jak mineralne filtry przeciwsłoneczne zawierające te dwa naturalne środki ochrony przeciwsłonecznej.

Pełniejsze, trwalsze pokrycie: Makijaż mineralny oferuje pełniejsze pokrycie niż przeciętny podkład, dzięki czemu można zrezygnować z korektora. Ponadto, pokrycie to ma dłuższy okres użytkowania w ciągu dnia.

Naturalnie zdrowo wyglądająca cera: Nie lubisz ciasteczkowego podkładu? Makijaż mineralny ma lekki wygląd na skórze, który nie jest ciastowaty. Zamiast tego, daje subtelny, zdrowy blask.

Nietoksyczna formuła: Wielu konsumentów decyduje się na czyste produkty kosmetyczne, o formule pozbawionej ostrych i szkodliwych chemikaliów. W zależności od marki, makijaż mineralny to zdrowszy wybór, bez parabenów, barwników chemicznych i wypełniaczy.

Cechy charakterystyczne

Formuła

Makijaż mineralny występuje w trzech formach: sypkiego proszku, proszku prasowanego i płynnego podkładu. Niektóre marki oferują „podkład w proszku”, który jest w formie proszku, ale przesuwa się na jak podkład. Należy pamiętać, że marki oferujące płynne podkłady mineralne mogą zawierać spoiwa i wypełniacze, wraz z dodatkiem minerałów, więc są one mniej naturalne i mniej czystego produktu mineralnego makijażu.

Składniki

Czyste formuły mineralne zawierają tylko tlenek cynku, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza, mikę, krzemionkę i kaolin. Krzemionka i kaolin mogą być stosowane do suszenia suchych typów skóry, ale doskonale nadają się do cery tłustej. Unikaj produktów zawierających tlenochlorek bizmutu, jeśli masz wrażliwą skórę, ponieważ może on powodować podrażnienia i swędzenie.

Opakowanie

Większość makijaży mineralnych sprzedawana jest w postaci sypkich proszków w pojemnikach przypominających wanny, które zawierają pokrywę przesiewacza, która dozuje niewielkie ilości proszku. Aby uniknąć bałaganu, nie zalecamy kupowania pudru luzem bez przesiewacza. Dla niektórych konsumentów produkty te nie są wygodne do przyjęcia w podróży, dlatego też decydują się oni na proszek prasowany, który jest dostarczany w postaci kompaktowej.

http://kosmetyka-borczyk.pl/

Previous Poleruj samochód jak profesjonalista
Next Zimowy płyn do spryskiwaczy - na co zwrócić uwagę?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

6. Etui na smartfona

Etui na telefon komórkowy jest zazwyczaj niedrogie, a korzyści z jego obecności są ogromne. Chroni gadżet przed zarysowaniami, pęknięciami i poważnymi uszkodzeniami, co znacznie wydłuża jego „żywotność”. Etui zmienia wygląd

Life&Style 0 Comments

Artykuły biurowe codziennego użytku

Jeśli o nim nie słyszałeś, to nazwa dla tych przedmiotów, bez których po prostu nie możesz wyjść z domu, a jeśli to zrobisz, jest bardzo duża szansa, że będziesz musiał

Life&Style 0 Comments

Smartfony do 500 zł

Większość z nas nie potrafi dzisiaj wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez telefonu komórkowego. Co więcej, nie sięgamy już po zwykłe, proste „komórki”, ale smartfony, które mają naprawdę ogromne możliwości. Wiele

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź