Miał dwa promile i kierował samochodem

Miał dwa promile i kierował samochodem

W czasie wolnym od służby gliwicki policjant zatrzymał w Żorach mężczyznę, u którego badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu we krwi. Jazda w takim stanie to prosta droga do spowodowania zagrożenia w ruchu, mogącego skończyć się tragicznie.

Kryminalny z gliwickiego II komisariatu, podczas podróży prywatnym samochodem, zauważył osobową toyotę, której kierowca nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy, a zdarzało mu się nawet zjechać na chodnik. Aby nie dopuścić do tragedii, policjant zdecydował się zatrzymać kierującego, powiadamiając też o zaistniałej sytuacji dyżurnego żorskiej komendy. Udało mu się wykorzystać moment, gdy pojazd zahamował. Podbiegł do niego, otworzył drzwi, powiedział, kim jest i stanowczo zakazał mężczyźnie dalszej jazdy. Woń alkoholu wyczuwalna w aucie była tak intensywna, że stróż prawa nie miał wątpliwości, co do stanu psychofizycznego kierowcy. Policjant wyciągnął ze stacyjki kluczyki i przekazał je przybyłemu na miejsce patrolowi. Badania alkomatem wykazały, że jadący toyotą 51-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Przypomnijmy: za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Kierowanie w stanie nietrzeźwości stanowi bardzo duże zagrożenie na drodze, zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Dlatego każdy z nas ma obywatelski obowiązek nie dopuścić, by osoba pod wpływem alkoholu wsiadła za kierownicę. Taki fakt należy niezwłocznie zgłosić Policji!

Previous Usuwanie starego lakieru z samochodu
Next Pożar w bloku na osiedlu Sikornik

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Ten mężczyzna jest wzorem pieszego

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom piesi. Od 31 sierpnia 2014 r. osoby poruszające się po zmroku na drodze poza obszarem zabudowanym mają obowiązek używania elementów odblaskowych. Nawet

Wiadomości 0 Comments

PRZEDSIĘBIORCO, UWAŻAJ NA OSZUSTÓW

Gliwiccy stróże prawa po raz kolejny otrzymali zgłoszenie od oszukanego przedsiębiorcy. Został oszukany przez firmę, która miała zajmować się pozycjonowaniem. Wpłacił pieniądze w zamian za usługę, która nie została wykonana.

Wiadomości 0 Comments

Wypadek, w którym ucierpiał motocyklista

Groźny wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce wczoraj w Knurowie. Pasażerką jednośladu była 6-letnia dziewczynka. Szczęśliwie dziecko nie doznało poważnych obrażeń. Niestety, kierowca motocykla na dłuższy czas będzie wyłączony z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź