Leczenie alkoholowe i odwyk

Leczenie alkoholowe i odwyk

Możliwości leczenia alkoholizmu są różne, a „właściwy” wybór zależy od osoby i jej specyficznych potrzeb. Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, możesz przezwyciężyć to wyniszczające, ale powszechne zaburzenie.

 

Leczenie alkoholizmu

 

Jako że alkoholizm jest najczęstszym nałogiem, ma on wiele dostępnych metod leczenia i terapii odwykowych. Programy leczenia uzależnień od alkoholu prowadzą osobę uzależnioną przez bezpieczną i skuteczną detoksykację medyczną, a następnie poradnictwo ukierunkowane na przyczyny uzależnienia. Skontaktuj się z lekarzem prowadzącym leczenie, aby znaleźć odpowiednią rehabilitację alkoholową.

 

Pokonanie uzależnienia od alkoholu zaczyna się od wykwalifikowanego centrum leczenia, które może pomóc w rozwiązaniu podstawowych i współwystępujących zaburzeń. Ze względu na rozpowszechnienie alkoholu w całej naszej kulturze, alkoholicy wracający do zdrowia są stale bombardowani wyzwalaczami. Ośrodki lecznicze muszą być wyposażone tak, aby pomóc osobom wracającym do zdrowia w znalezieniu skutecznych sposobów radzenia sobie z wyzwalaczami i zachciankami, aby były skuteczne.

 

Pierwszy krok na drodze do wyzdrowienia z alkoholu

 

Wydobycie alkoholu z organizmu osoby uzależnionej jest pierwszą częścią procesu zdrowienia. Osoby z ciężkim uzależnieniem od alkoholu mogą doświadczyć intensywnych objawów odstawienia. Dla osób uzależnionych od alkoholu konieczna jest zazwyczaj nadzorowana detoksykacja alkoholu, aby zapobiec potencjalnie śmiertelnym powikłaniom. Trzęsienie się, pocenie się, napady drgawek i halucynacje są możliwymi objawami odstawienia alkoholu.

Medyczna detoksykacja może zapobiec dyskomfortowi i komplikacjom podczas odstawienia alkoholu.

Leki pomagające w leczeniu uzależnienia od alkoholu

Jedną z korzyści wynikających z leczenia stacjonarnego jest medyczne zarządzanie fizycznymi aspektami uzależnienia. Stosowanie leków na receptę w połączeniu z leczeniem zwiększa wskaźnik powodzenia w wyzdrowieniu do 50 procent.

Leki mogą być stosowane w celu złagodzenia objawów odstawienia, aby uniknąć nawrotu choroby, lub w celu wywołania negatywnej reakcji fizycznej na alkohol, która pomaga wyeliminować chęć do picia. Powszechne leki stosowane w detoksykacji i odzyskiwaniu alkoholu obejmują:

Acamprosate – Używany do zmniejszenia łaknienia alkoholu i objawów odstawienia.

Naltrekson – Stosowany w celu zmniejszenia łaknienia alkoholu i jego przyjemnych efektów.

Vivitrol – Preparat o przedłużonym uwalnianiu Naltreksonu.

Disulfiram – Powoduje poważne negatywne skutki w przypadku spożycia alkoholu.

Rehabilitacja pacjentów z powodu alkoholizmu

Rehabilitacja pacjentów pozwala na całodobową opiekę i spersonalizowane wsparcie ze strony personelu medycznego.

Leczenie szpitalne jest dobrym wyborem dla każdego, kto chce całkowicie skupić się na powrocie do zdrowia, bez stresu i rozpraszania uwagi ze strony pracy, szkoły czy obowiązków społecznych. Pozwala ono na dokładne zanurzenie się w procesie regeneracji i może być dobrym wyborem dla osób, które bezskutecznie próbowały innych metod leczenia. Leczenie stacjonarne w ramach rehabilitacji alkoholowej może trwać wszędzie od 30 dni do sześciu miesięcy lub dłużej – czas rekonwalescencji zależy od potrzeb danej osoby.

Leczenie w ośrodkach zamkniętych może obejmować terapie behawioralne, z których najpopularniejszą jest Terapia Poznawczo-Behawioralna (CBT). Terapie te zachęcają uczestników do zmiany sposobu reagowania na stresujące bodźce zewnętrzne (np. niepowodzenie testu lub utratę pracy) poprzez promowanie zdrowych sposobów radzenia sobie z nimi. Wiele ośrodków oferuje również doradztwo grupowe i indywidualne, terapie doświadczalne oraz szkolenia w zakresie właściwego odżywiania i zdrowia.

Trwający proces wychodzenia z uzależnienia od alkoholu

Po odwyku, najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby pokonać swoje uzależnienie od alkoholu, jest znalezienie wsparcia dla trwającego wyzdrowienia. Niezależnie od tego, czy szukasz towarzystwa innych osób uzależnionych od alkoholu, czy też znajdujesz wsparcie w swoich osobistych sieciach, koniecznie musisz dzielić się swoimi zmaganiami z innymi ludźmi.

Poproś przyjaciół i rodzinę o wsparcie w procesie zdrowienia; są szanse, że będą z ciebie dumni, że znów przejmiesz kontrolę nad swoim życiem. Do zewnętrznych grup wsparcia należą Alkoholicy Anonimowi (AA), którzy zapoczątkowali 12-stopniowy program.

Przejmij kontrolę nad swoim życiem

Spośród milionów ludzi zmagających się z uzależnieniem od tej potężnej substancji, setki tysięcy codziennie szuka leczenia, aby ją pokonać. Istnieje wiele możliwości wyleczenia i wiele osób, którym udało się osiągnąć sukces. Jeśli jesteś gotowy, aby odzyskać kontrole nad życiem od alkoholu, zadzwoń do lekarza prowadzącego leczenie, aby dowiedzieć się o swoich możliwościach.

Więcej informacji odnośnie walki z uzależnieniem od alkoholu znajdzieice na https://alkoholizmpomoc.pl/

Previous Jak przygotować obrazy do druku
Next Korzyści z biurka stojącego - czy powinieneś go kupić?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Artykuły biurowe codziennego użytku

Jeśli o nim nie słyszałeś, to nazwa dla tych przedmiotów, bez których po prostu nie możesz wyjść z domu, a jeśli to zrobisz, jest bardzo duża szansa, że będziesz musiał

Life&Style 0 Comments

Jak przestać się bać dentysty?

Pomimo tego, że stomatologia poczyniła ogromne postępy, wciąż jest ogromna liczba osób, które boją się dentysty. Odontofobia, dentofobia, stomatofobia – to nazwa wszechogarniającego lęku przed wszystkim, co dotyczy stomatologii. Jednak

Life&Style 0 Comments

Agnieszka Woźniak-Starak wstaje o 6 rano, żeby ćwiczyć

Aktywność fizyczna to dla dziennikarki sposób na walkę z jesienną chandrą. Regularnie ćwiczy pod okiem Ewy Chodakowskiej, nawet jeśli musi wstać na zajęcia o 6 rano. Twierdzi, że po porannym treningu może się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź