Jak pozbyć się smoły

Jak pozbyć się smoły

Każdy, kto regularnie jeździ autem z pewnością nie raz natknął się na remont czy konieczność poruszania się objazdem. Efektem jest nie tylko stracony czas, ale często również brzydkie plamy smoły, które sprawiają, że auto nie wygląda już tak dobrze. Pojawia się w związku z tym pytanie jak pozbyć się smoły.

Poniżej garść porad co zrobić, aby usunąć smołę z samochodu.

Nie czekaj

Jeśli zauważymy na swoim samochodzie plamy ze smoły, powinniśmy pamiętać o jednym: usunąć należy je jak najszybciej. Odkładanie czyszczenia w czasie sprawia, że smoła coraz mocniej wkleja się w lakier. Coraz mocniej się do niego przywiązuje. Wystarczy odczekać kilka tygodni, aby jej usunięcie okazało się niemożliwe. A nawet jeśli jakimś cudem uda się usunąć samą smołę, to plamy po niej już nie.

Kiedy plama jest świeża

Jeśli plama jest świeża, można sięgnąć po ręcznik papierowy czy szmatkę i spróbować usunąć to, co znajduje się na lakierze. Trzeba jednak pamiętać, że dla powierzchni lakieru może to wiązać się z niewielkim uszkodzeniem. Usunięcie zabrudzenia jest jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wielotygodniowe czy miesięczne wrastanie plamy. Trzeba przy tym pamiętać, że plamy ze smoły najczęściej powstają latem. Wysoka temperatura i ostre słońce sprawiają, że lakier miękkie, a stąd jeszcze łatwiej o jego uszkodzenie. Smoła na ogół ma to do siebie, że lekko odstaje. Podczas zdejmowania zabrudzenia należy robić to bardzo ostrożnie. Chodzi o to, aby niepotrzebnie nie rozsmarować plamy.

Kiedy plama jest stara

Nieco gorzej sytuacja wygląda wówczas, gdy plama świeża już nie jest. Jeśli smoła całkiem zaschła, sięgnąć należy po glinkę lakierniczą. Doskonale radzi sobie ona z naprawdę opornymi zabrudzeniami, a jednocześnie nie niszczy lakieru. Za opakowanie trzeba zapłacić około trzydzieści złotych, co nie jest dużym kosztem. Tym bardziej, że takie opakowanie wystarczy nam na dobrych kilka zastosowań. Jak korzystać z glinki? Należy urwać jej kawałek, a następnie w dłoniach uformować z niego kulkę. Dopiero tak przygotowaną glinką pociera się zabrudzenia. Sięgając po glinkę, można być pewnym, że nie tylko usunie ona smołę, ale również nie spowoduje uszkodzenia lakieru.

Chemiczne środki do czyszczenia

W przypadku plam po smole sięgnąć można po preparaty chemiczne. Niektórzy decydują się skorzystać z nafty bądź benzyny ekstrakcyjnej. Jeśli tylko zachowamy umiar, można liczyć na naprawdę bardzo dobry efekt. Dostępne są również profesjonalne środki przeznaczone do usuwania smoły. W swoim składzie mają one takie składniki, jak benzyna, nafta oraz ksylen. Trzeba jednak pamiętać, że proporcje składników dobrane są tak, aby produkt był w pełni bezpieczny dla lakieru. Na każdym opakowaniu takiego środka znajduje się informacja dotycząca stosowania. Należy jej przestrzegać.

Smoła pozostawia brzydkie i trudne do usunięcia zabrudzenia. Okazuje się jednak, że obecnie można sobie z tym bez większych problemów poradzić. Wystarczy stosować się do naszych wskazówek, aby auto wyglądało doskonale, a smoła była tylko niemiłym wspomnieniem.

Previous Jak przygotować wizytówki dla swojej firmy?
Next Usuwanie starego lakieru z samochodu

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Polski rynek ciężarówek urósł o 22 proc. w pierwszym półroczu

Polski rynek samochodów użytkowych rozwija się bardzo szybko – tylko w pierwszej połowie roku zwiększył się o 22 proc. Takiego tempa nie uda się zapewne utrzymać przez cały rok, ale branża oczekuje wzrostów. Liderem

Motoryzacja 0 Comments

Dobry pierwszy samochód

Kiedy początkujący kierowca wybiera swój pierwszy samochód, wiedzą o tym wszyscy jego przyjaciele, koledzy, koledzy z klubu fitness, sąsiedzi. Wybór pierwszego samochodu to wydarzenie na naprawdę wielką skalę! Jak jednak

Motoryzacja 0 Comments

Autobusy hybrydowe i elektryczne będą coraz popularniejsze

W Polsce będzie rosło zapotrzebowanie na ekologiczne autobusy hybrydowe i elektryczne. Coraz więcej miast będzie decydowało się na rozwój tego typu transportu publicznego – to niezbędne z uwagi na zatłoczenie i zanieczyszczenie miast.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź