Jak powiesić swoje obrazy na płótnie?

Jak powiesić swoje obrazy na płótnie?

To fakt życia, liczy się pierwsze wrażenie.  W świecie sztuki, galerie mają tylko kilka minut, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta.  Najbardziej udane galerie wiedzą o tym fakcie i wykorzystują go na swoją korzyść, profesjonalnie wieszając i oświetlając swoje dzieła sztuki.

Nie zapominajmy, że zadaniem galerii jest wystawienie naszych dzieł sztuki w przyjemny i przystępny sposób, aby je sprzedać… i to jest jeden z powodów, dla których dostają duże pieniądze!

Zawieszanie dzieł sztuki i fotografii zaskakuje wielu, ale istnieje prosta reguła branżowa, że można nauczyć się wieszać swoją sztukę jak profesjonalista.  Bez względu na to, czy przygotowujesz się do pokazu w kawiarni, pracowni, czy wieszasz sztukę w domu, te proste wskazówki pomogą Ci wyglądać profesjonalnie.

Wskazówki dotyczące sztuki wiszącej:

Ogólnie rzecz biorąc, dzieło sztuki powinno być zawieszone tak, aby centralny punkt obrazu znajdował się na poziomie oczu osoby „średniego” wzrostu.  Oczywiście są wyjątki i łamanie zasad w sztuce może być dozwolone – ale oczywiście tylko wtedy, gdy zna się te „zasady”.   Upewnij się, że Twój obraz jest gotowy do powieszenia za pomocą drutu odpowiedniego do wagi Twojego dzieła lub za pomocą D-ringów do cięższych prac.  Wtedy będziesz gotowy do zainstalowania swojej sztuki…

Narzędzia, których będziesz potrzebował:

  • Młotek
  • Ołówek
  • Poziom
  • Taśma pomiarowa
  • Haki ścienne
  • Ważne informacje ogólne:

Zawsze używaj uchwytów lub haków do zdjęć – nie wbijaj gwoździ w ścianę.

Używaj sprzętu, który będzie wspierał Twoje dzieło sztuki.

Sprawdź zalecenia producenta na opakowaniu, aby upewnić się, że wytrzyma on większą wagę, nigdy nie mniejszą niż waga Twojego dzieła sztuki.

Zawsze sprawdzaj okucia, aby upewnić się, że są solidnie przymocowane wkrętami do tylnej części szkieletu/ramy.

Jeśli dzieło jest ciężkie, należy użyć dwóch wieszaków z pierścieniami D – po jednym z każdej strony obrazu, aby powiesić dzieło.

Przy zawieszaniu ramy z drutu należy użyć haków w ścianie, aby zwiększyć jej stabilność.

Instrukcja montażu:

Znajdź i zaznacz środkowy punkt od lewej do prawej strony przestrzeni, w której prezentujesz swoją sztukę.

Jeśli używasz D-ring wieszaków bez drutu, zmierz sztukę od góry do dołu i zaznacz środek sztuki pod jednym z wieszaków.

http://efotoobraz.pl/

Previous Definicja alkoholizmu
Next Żyrandol do sypialni - jaki będzie pasował

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Konsumenci coraz częściej wybierają słabsze i smakowe alkohole

W ciągu ostatnich dwóch lat widać wyraźne zmiany w konsumpcji alkoholi. Coraz częściej wybierane są alkohole lżejsze, smakowe oraz whisky. Prawie połowa konsumentów badanych przez SW Research podkreśla, że od czasu do czasu

Life&Style 0 Comments

Najlepsze kosmetyki mineralne

Podkład to kosmetyk  niezbędya i produkt, którego wielu z nas nie wyjdzie z domu bez wcześniejszego założenia. Jednak wiele formuł podkładu zatyka pory lub zawiera substancje chemiczne, które podrażniają wrażliwą

Life&Style 0 Comments

Grudki perliste – jak skutecznie pozbyć się uczucia dyskomfortu?

Pomimo tego, że lekarze często podkreślają, iż grudki perliste nie stanowią zagrożenia dla zdrowia oraz nie można nimi zarazić swojej partnerki, to jednak wielu mężczyzn decyduje się na ich usunięcie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź