Gry dedykowane dla dwóch osób

Gry dedykowane dla dwóch osób

Gry planszowe cieszą się coraz większą popularnością. Oferują bowiem świetną zabawę i rozrywkę na najwyższym poziomie. Na jaką planszówkę warto się zdecydować, jeżeli poszukujemy opcji dla dwóch graczy?

Gry dla dwojga – charakterystyka

Oferta rynkowa gier dla dwojga jest szalenie zróżnicowana. Mimo to można wskazać pewne ich cechy wspólne. Gry tego typu charakteryzują się:

  • krótkim czasem rozgrywania partii – zwykle oscyluje on wokół 30 minut, dzięki czemu gra nie jest rozwlekła i nie nudzi się,
  • prostymi zasadami – dzięki czemu nie tracimy zbyt wiele czasu na ich zrozumienie i szybko możemy przejść do rozgrywki,
  • dużą dynamiką – gwarantuje to nie lada frajdę,
  • kompaktowymi rozmiarami – co pozwala zabrać grę na przykład na wycieczkę.

Oczywiście, zdarzają się wyjątki od powyższych cech, co jednak nie umniejsza ich zalet i sprawia, że świat gier planszowych jest jeszcze bardziej interesujący. Wybierając grę dla dwojga, należy zwrócić uwagę, czy jej tematyka nam po prostu odpowiada. Pamiętać musimy o tym, iż kompaktowość wydania, prostota zasad oraz krótki czas gry często sprawiają, iż gra jest uboga fabularnie.

Jeżeli więc zależy nam na ciekawej historii, należy sięgnąć po bardziej rozbudowane gry, które zaś trudno zabrać ze sobą w podróż. Coś za coś. To, na jakie rozwiązanie ostatecznie się zdecydujemy, zależy więc od naszych indywidualnych preferencji.

Pamiętajmy, że wybierać możemy nie tylko spośród gier, które dedykowane są dwóm osobom, ale również tych przeznaczonych dla większej liczby graczy. Zwykle mają one ciekawą i wciągającą fabułę. Liczyć musimy się jednak z tym, iż wówczas rozegranie jednej partii we dwie osoby zajmie nam więcej czasu.

Polecane gry dla dwojga

Jak zostało wspomniane, na rynku znajdziemy szereg różnorodnych gier planszowych dla dwóch osób. Oto propozycje, które cieszą się dużą popularnością:

  • Rebel Splendor – to gra przeznaczona dla 2-4 osób. Jej zaletą jest duża dynamika, co sprawia, że rozgrywka jest niezwykle wciągająca i nigdy się nie nudzi. Cel jest jeden – szybkie wzbogacenie się i zdominowanie rynku. W trakcie gry możemy również rozwijać swoją postać.

Proste, intuicyjne zasady gry sprawiają, iż jest ona zrozumiała już dla dzieci w wieku 10. Jest to rekomendowany przez producenta wiek, jak jednak przekonują gracze nawet i młodsze dzieci doskonale radzą sobie z przyswojeniem zasad. Jest to zatem idealna rozrywka dla całej rodziny.

W jej trakcie musimy przyjąć odpowiednią strategię, a także przewidywać ruchy przeciwników. Atutem gry jest obok wciągającej, ekonomicznej fabuły i prostych zasad także wysoka jakość wykonania poszczególnych elementów i ich ciekawy design, co zachęca do zabawy,

  • Lacerta Patchwork – to niezwykle kreatywna, wymagająca i przynosząca wiele satysfakcji gra przeznaczona dla dwóch osób. Wygrywa ten gracz, który zgromadzi największe bogactwo. Walutą zaś są guziki. Gra wymaga skupienia, logicznego myślenia, przestrzegania określonych zasad oraz doboru odpowiedniej strategii, która musi być zmieniana w zależności od ruchów przeciwnika.

Gra zachwyca nie tylko mechaniką i pasjonującą rozgrywką, ale również ciekawym, starannie dopracowanym wyglądem, dzięki czemu jest chętnie wybierana przez miłośników planszówek na całym świecie. Co więcej, została wyposażona w solidne, tekturowe pudełko, które ułatwia przechowywanie i transport gry,

  • Rebel Abalone Classic – ta gra wręcz fascynuje, łącząc proste zasady z niezliczoną mnogością rozgrywek. Na uwagę zasługują przede wszystkim wykonane z dużą starannością elementy. Gra polega na wypchnięciu poza planszę 6 kul przeciwnika.

Atutem gry jest przede wszystkim jej ciekawa konstrukcja. Kule są na tyle ciężkie, iż z powodzeniem możemy urozmaicić sobie jazdę pociągiem. W zależności od przyjętej strategii rozgrywka może trwać od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin,

  • Tajniacy Duet – to niezwykle ciekawa kooperacyjna gra słowna. Przeznaczona jest ona dla dwóch lub więcej osób. Dzięki wieloznacznym hasłom i skojarzeniom rozgrywka jest pełna śmiechu i emocji.

Gra nie tylko oferuje nie lada frajdę, ale również jest pięknie wykonana, co zachęca do sięgnięcia po nią. Proste zasady i ciekawa fabuła sprawiają zaś, iż gra naprawdę wciąga.

  • Wsiąść do pociągu: Europa – to gra, która zapewni rozrywkę całej rodzinie. Może w niej bowiem brać udział od dwóch do pięciu graczy. Oferuje ona niezwykle wciągającą rozgrywkę i pozwala poznać uczestnikom Europę u schyłku XVIII wieku. Jest zatem polecana nie tylko miłośnikom podróży, ale również wielbicielom historii, zwłaszcza tym, którzy lubią śledzić zmieniające się granice państw. 

Zasady gry są proste. Każdy z uczestników losuje bilety, na których widnieją określone trasy. Zadaniem gracza jest ich ułożenie poprzez odpowiednie rozstawienie wagoników na planszy – zgodnie z zasadami obowiązującymi w grze. Czasem „w drogę” wejdzie nam inny gracz, co wymusza na nas zmianę koncepcji.

Proste zasady gry i wciągająca fabuła sprawiają, że gra ta cieszy się dużą popularnością. Jej atutem są również wartości edukacyjne, jakie ze sobą niesie. Co więcej, produkt urzeka wysoką jakością wykonania i atrakcyjnym designem, który zachęca do zabawy.

  • Lancerta Pandemia – aby powstrzymać rozprzestrzeniające się po świecie choroby, gracze, w liczbie od dwóch do pięciu, muszą wcielić się w lekarzy. Zdołają oni uratować ludzkość, pod warunkiem że będą ze sobą współpracować. Gra urzeka nie tylko wciągającą rozgrywką, ale również estetycznym wykonaniem.

Podsumowując, na rynku znajdziemy szereg różnorodnych gier planszowych dedykowanym dwóm osobom. Gwarantują one nie lada frajdę i zwykle mają proste zasady, co uprzyjemnia rozrywkę. Wybierając planszówkę, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jej fabułę. Powinna nas ona zainteresować. Wówczas gra na pewno szybko nam się nie znudzi.

Previous Zatrzymano wandali - pseudokibiców
Next Na własne życzenie poniosą dotkliwe konsekwencje

Może to Ci się spodoba

Internauci żywo dyskutują o sporcie osób niepełnosprawnych

W czerwcu i lipcu na temat sportu osób niepełnosprawnych pojawiło się 4,2 tys. informacji w prasie, telewizji, radiu, internecie i mediach społecznościowych. Blisko połowa z nich dotyczyła zbliżających się igrzysk paraolimpijskich, które będą miały

Piłki

W obecnych czasach, kiedy aktywność fizyczna stała się modna, wiele osób czuje się wręcz zobligowana do tego, aby uprawiać jakiś sport. Nie każdy jednak jest gotowy na wyczerpujące biegi czy

Zmiany w przepisach o bezpieczeństwie imprez masowych

Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych ułatwi organizację meczów. Kompatybilne systemy elektroniczne będą musieli zapewnić organizatorzy tylko trzech najwyższych ligowych klas rozgrywkowych. Skrócony zostanie też termin na zgłoszenie imprezy – z 30

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź