Grudki perliste – jak skutecznie pozbyć się uczucia dyskomfortu?

Grudki perliste – jak skutecznie pozbyć się uczucia dyskomfortu?

Pomimo tego, że lekarze często podkreślają, iż grudki perliste nie stanowią zagrożenia dla zdrowia oraz nie można nimi zarazić swojej partnerki, to jednak wielu mężczyzn decyduje się na ich usunięcie. Niesie to ze sobą przede wszystkim większą pewność siebie oraz brak poczucia dyskomfortu w relacjach intymnych. Czym są grudki perliste i co należy wiedzieć o zabiegu ich usuwania?

Co to są grudki perliste?

„Grudkami perlistymi prącia nazywamy fizjologiczne zmiany w obrębie korony żołędzi, które czasem przechodzą również na rowek zażołędny” – tłumacz dr n. Med. Paweł Rujna z Kliniki Murano.

Grudki perliste prącia to rodzaj zmian fizjologicznych, które pojawiają się na krawędzi korony żołędzia oraz w rowku zażołędnym penisa. Swoim wyglądem przypominają niewielkie wyrostki o średnicy około od 0,5 do 4 mm i o perłowo-cielistym kolorze, które występują dosyć gęsto w tej części narządu. Tworzone są przez nieszkodliwe komórki nabłonkowe, dlatego też nie powodują swędzenia, pieczenia czy uciążliwego bólu.

Wiele partnerek obawia się jednak, że grudki perliste prącia mogą być zaraźliwe, co pod względem medycznym nie jest prawdą, jednak może wywoływać poczucie dyskomfortu u mężczyzny. W konsekwencji wielu z nich decyduje się na zabieg ich usuwania.

Usuwanie grudek perlistych

Ten rodzaj zmian fizjologicznych pochodzenia wirusowego jest możliwy do usunięcia, należy jednak upewnić się, czy na pewno w przypadku danego pacjenta mamy do czynienia z grudkami perlistymi. To bardzo ważne, gdyż pod względem wizualnym myli się je niejednokrotnie z plamkami Fordyce’a, które na szczęście także nie są chorobą lub co gorsze, z kłykcinami kończystymi, które są zaraźliwe i wymagają leczenia. Dlatego przed wykonaniem zabiegu, należy wybrać się do specjalistycznej kliniki, która dobrze zdiagnozuje przypadłość i oceni możliwość usunięcia wyrostków.

Tego uciążliwego dla wielu mężczyzn defektu wizualnego można pozbyć się za pomocą klasycznych technik medycyny estetycznej oraz przy użyciu lasera CO2. Drugie rozwiązanie cieszy się o wiele większą popularnością, ze względu na najwyższą skuteczność oraz najmniejszą inwazyjność zabiegu.

Warto jednak skorzystać z oferty sprawdzonej kliniki, która na co do dzień zajmuje się fachowo tego typu dolegliwościami. Dobrym przykładem jest Klinika Murano z Warszawy, która wykorzystuje do tego typu zabiegu wspomniany laser CO2. Usuwanie grudek perlistych poprzedzone jest tam nakładaniem specjalnej maści znieczulającej Emla, dzięki czemu cały proces jest bezbolesny dla pacjenta. Następnie lekarz, przy użyciu lasera, przystępuje do stopniowego odparowania grudek. Cały zabieg, w zależności od poziomu intensywności zmian fizjologicznych, może trwać od 45 do 60 minut. W miejscu usuniętych wyrostków pojawiają się niewielkie strupki, których gojenie trwa z kolei około 10 dni. Do tego czasu zaleca się również, aby pacjent zachował wstrzemięźliwość seksualną oraz był szczególnie ostrożny w trakcie codziennej higieny intymnej.

Zabieg na grudki perliste prącia – cena

Pomimo tego, że grudki perliste nie zagrażają zdrowiu mężczyzny ani jego partnerki, mogą stać się przyczyną problemów w związku. Aby temu przeciwdziałać warto zdecydować się na ten nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje wysoce skuteczny laser CO2. Cena usuwania grudek perlistych waha się między 700 a 1500 zł, co w perspektywie braku dyskomfortu w kontaktach seksualnych, nie jest wygórowanym kosztem.

Warto jednak korzystać z usług sprawdzonych klinik, które nie tylko stanowią gwarancję skutecznie przeprowadzonego zabiegu, ale pracujący tam lekarze skutecznie zdiagnozują rodzaj zmian fizjologicznych, a tym samym nie dojdzie do niepożądanych powikłań.  Dowiedz się więcej na https://klinikamurano.com/oferta_usuwanie-grudek-perlistych_210.html

Previous Uważajmy w terenach zadrzewionych
Next W nocy spłonęły taksówki

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jesienną chandrę można złagodzić zmianami w diecie

Badania pokazują, że ponad połowa Polaków w okresie jesienno-zimowym odczuwa przygnębienie, apatię i spadek formy. By zapobiec jesiennej chandrze, warto zastosować kilka trików, również tych dietetycznych. Przede wszystkim trzeba wzbogacić codzienne menu

Life&Style 0 Comments

Smartfony do 500 zł

Większość z nas nie potrafi dzisiaj wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez telefonu komórkowego. Co więcej, nie sięgamy już po zwykłe, proste „komórki”, ale smartfony, które mają naprawdę ogromne możliwości. Wiele

Life&Style 0 Comments

Rodzaje obrabiarek

W zależności od stopnia wszechstronności obrabiarki są podzielone na uniwersalne i specjalistyczne. Maszyny uniwersalne przeznaczone są do obróbki szerokiej gamy części w produkcji jednostkowej i na małą skalę. Maszyny te

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź