Druk kalendarzy

Druk kalendarzy

Posiadanie własnych kalendarzy to bardzo przyjemna kwestia, która może być po prostu elementem sympatycznego upiększenia domu lub może stanowić gustowny oraz bardzo praktyczny prezent dla wszystkich klientów naszej firmy. Co trzeba wiedzieć o drukowaniu kalendarzy? Jak się zabrać do projektu „mój kalendarz”? Zacznijmy od początku.

Drukarnie internetowe i ich narzędzia

Naszym partnerem w projekcie „mój kalendarza” będzie drukarnia internetowa. Jest to najlepsza opcja, ponieważ takie drukarnie są tanie, szybko wykonują swoje zadania oraz można korzystać bez przeszkód z narzędzi, które udostępniają. Ostatnia z tych kwestii jest bardzo ważna, ponieważ dla większości klientów gigantycznym problemem jest to, że nie za bardzo wiedzą, w jaki sposób przygotować projekt kalendarza.

Jeśli naszym celem jest wykonanie zaledwie prostej wersji typowego kalendarza ściennego, w którym zamiast gór i lasów będą zdjęcia naszych pociech, które potem będą zdobiły ściany w domach naszej rodziny i znajomych, zadanie jest naprawdę proste. Dobra drukarnia internetowa zaoferuje nam zestaw szablonów, w których kalendarz będzie już gotowy i wystarczy tylko wgrać odpowiednie zdjęcie, które będzie stanowiło o wyjątkowości kalendarza. Takie narzędzie pozwala nam oczywiście odpowiednio wykadrować zdjęcie i umieścić je tam, gdzie chcemy je widzieć.

Trochę więcej zabawy jest w przypadku przygotowywania kalendarza firmowego, na którym musi znajdować się więcej elementów, a my chcemy, by miał określony format. Tutaj też naturalnie zaczniemy od przygotowania szablonu, na który po kolei będziemy nanosić wszystkie elementy, jakie chcemy zobaczyć na naszym kalendarzu. Teraz trzeba się będzie zastanowić nad sposobem wydruku.

Druk offsetowy i cyfrowy

Podstawowym narzędziem drukarskim jest druk offsetowy. Jest to znany od stu lat sposób drukowania, w którym przygotowuje się specjalne wałki z farbą, które w odpowiedni sposób odciskają się na papierze. Przygotowanie wałków jest trudne i pracochłonne, ale sam druk to potem moment. Koszt jednej kopii jest niewielki, chociaż trzeba w nim uwzględnić czas przygotowania narzędzi do drukowania oraz ich koszt. W związku z tym, jeśli chcemy mieć tuzin kopii tylko dla rodziny i jednego sąsiada, raczej nie zdecydujemy się na takie podejście.

Alternatywą dla druku offsetowego jest druk cyfrowy, który w pewnym sensie można sobie mentalnie utożsamiać z działaniem typowej drukarki laserowej. Nie jest to oczywiście aż tak proste, ale dla uzyskania odpowiedniego zrozumienia to w zupełności wystarczy. Zaletą takiego podejścia jest to, że chociaż przygotowanie każdej kopii jest trochę droższe, przy niewielkich nakładach na pewno nie odczujemy różnicy w czasie i jakości produkcji, a do tego będziemy mieli możliwość dokonywania zmian na naszych kalendarzach. Nic nie stoi na przykład na przeszkodzie, by na każdym kalendarzu było trochę inne zdjęcie. Nie spowoduje to zwiększenia kosztów. Obecnie druk cyfrowy zaczyna w sporej mierze wypierać druk offsetowy, ponieważ przy stosunkowo niewielkich zamówieniach kalendarzy bywa to rozwiązanie tańsze i wygodniejsze.

Więcej na wydrukujkalendarz.pl

Previous Bohaterskie małżeństwo dało przykład działania
Next Ukrywał się przed organami ścigania - wpadł z 3 tys. działek amfetaminy

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Korzyści z biurka stojącego – czy powinieneś go kupić?

Pozwala rozłożyć godziny siedzenia Jak już wyjaśniliśmy w poprzednim rozdziale, zbyt długie siedzenie jest szkodliwe. Jednakże, jest to również nieuniknione, jeśli pracujesz w biurze. Pomysł wstawania na przerwy co godzinę

Strefa Biznesu 0 Comments

Wynajem auta – na krótko czy na długo?

Wypożyczalnie samochodów oferują klientom różne opcje wynajmu. W zależności od potrzeb można korzystać z auta przez parę godzin lub nawet kilka lat. Trzeba tylko przekalkulować, który wariant jest najkorzystniejszy.  Żyjemy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź