Dobry pierwszy samochód

Dobry pierwszy samochód

Kiedy początkujący kierowca wybiera swój pierwszy samochód, wiedzą o tym wszyscy jego przyjaciele, koledzy, koledzy z klubu fitness, sąsiedzi. Wybór pierwszego samochodu to wydarzenie na naprawdę wielką skalę! Jak jednak wybrać dobry pierwszy samochód.

Najlepszy samochód dla początkującego

Są samochody, które nie wychodzą z mody na przestrzeni lat. Mijają dekady, jedna generacja zastępuje inną, ale najbardziej rozsądni nowicjusze wybierają:
-Ford Focus;
-Mitsubishi Lancer;
-Toyota Corolla;
-Toyota Camry.

Te samochody należą do najczęściej kupowanych w ciągu ostatnich dziesięciu lat. I jest na to uzasadnione wytłumaczenie. Po pierwsze, są niezawodne – każdy z prezentowanych samochodów jest w stanie podróżować przez 10 lat lub dłużej, aby „zjechać” ponad sto kilometrów przy odpowiedniej konserwacji, i to właśnie ten parametr powinien znaleźć się w czołówce każdego nowicjusza przy wyborze pierwszego samochodu.

Po drugie, są proste i intuicyjne w obsłudze: ich konstrukcja nie ma skomplikowanych funkcji, takich jak nietypowo ustawione świece (cześć producentom Subaru!) Lub bezobsługowe przekładnie (cześć, Volkswagen!). Wszystkie „rany” tych najlepszych samochodów dla początkujących były od dawna badane i są znane każdemu mechanikowi samochodowemu.

Po trzecie, każdy z wymienionych samochodów jest uniwersalny. Jeśli wszyscy młodzi zawodnicy, którzy są zakochani w Kenie Blocku i oglądali „Szybki i wściekły sen” o Focus i Lancer, to Corolla i Camry są symbolem silnego, wyważonego życia rodzinnego, które jest nam pokazywane w amerykańskich programach telewizyjnych. Jednak, podobnie jak w „Focus”, fotelik jest idealnie umiejscowiony, tak więc w „Camry” można łatwo skręcić na oblodzonej drodze.

Najczęściej używane samochody

W ciągu ostatnich 9 miesięcy od początku 2017 r. Na terytorium naszego kraju w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się używanych samochodów znalazły się:
-Hyundai Solaris;
-Renault Logan;
-KIA Rio;
-Daewoo Nexia;
-Opel Astra;
-Volkswagen Passat.

Astra” i „Passat” mogą pochwalić się wysoką jakością wykonania, niezawodnością zarówno samochodu, jak i osprzętu. Jeśli fundusze pozwolą ci kupić pojazd niemieckiego producenta samochodów, nie ma wątpliwości – początkującym trudno będzie znaleźć lepszą opcję. Nie ma nic bardziej klasycznego niż kupienie taniej terenówki jako pierwszego samochodu. Z reguły młodzi faceci – początkujący dokonują takiego wyboru.

Sprawdź również na co zwrócić uwagę stawiając swoje pierwsze amatorskie kroki w detailingu samochodowym http://chemadex.com.pl/auto-detailing-kompendium-wiedzy/pszy/auto-detailing-na-dobry-poczatek.html >>

Kiedy dokonujesz wyboru, zwróć uwagę na kilka szczegółów. Samochód nie jest wybierany na lata. Powinien zatem być sprawny technicznie, ale nie musi być w wyśmienitej kondycji. Najpewniej po roku, dwóch zdecydujesz się wymienić ten pojazd na lepszy i nowszy. Być może za kilka lat będziesz miał więcej pieniędzy do dyspozycji, a tym samym będziesz mógł sobie pozwolić na coś bardziej komfortowego. Po drugie początkujący kierowcy często mają stłuczki czy nawet wypadki. Jeśli już musi nam się to przydarzyć, to lepiej, żebyśmy uszkodzili tani, używany samochód, zamiast luksusowego pojazdu, którego naprawa będzie kosztowała grube tysiące.

Previous Szukasz dofinansowania na realizację innowacyjnego projektu? Jak je pozyskać, podpowiedzą w Gliwicach eksperci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
Next Niszczarka

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

60 proc. Polaków na wakacje wyjeżdża własnym samochodem

Własny samochód to dla większości Polaków najwygodniejszy wakacyjny środek transportu. W tym roku na urlop uda się autem 60 proc. Polaków. Podróż ułatwiają aplikacje mobilne, a tych jest coraz więcej i mają coraz więcej zastosowań.  W

Motoryzacja 0 Comments

Autobusy hybrydowe i elektryczne będą coraz popularniejsze

W Polsce będzie rosło zapotrzebowanie na ekologiczne autobusy hybrydowe i elektryczne. Coraz więcej miast będzie decydowało się na rozwój tego typu transportu publicznego – to niezbędne z uwagi na zatłoczenie i zanieczyszczenie miast.

Strefa Biznesu 0 Comments

Zainwestuj w mobilną reklamę Twojej firmy

XXI wiek wymusza na przedsiębiorcach dużą, jeżeli chodzi o wybór reklam i narzędzi marketingowych. To, co jeszcze do niedawna było popularne i przynosiło rezultaty, dziś już może być w najlepszym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź