Dobry pierwszy samochód

Dobry pierwszy samochód

Kiedy początkujący kierowca wybiera swój pierwszy samochód, wiedzą o tym wszyscy jego przyjaciele, koledzy, koledzy z klubu fitness, sąsiedzi. Wybór pierwszego samochodu to wydarzenie na naprawdę wielką skalę! Jak jednak wybrać dobry pierwszy samochód.

Najlepszy samochód dla początkującego

Są samochody, które nie wychodzą z mody na przestrzeni lat. Mijają dekady, jedna generacja zastępuje inną, ale najbardziej rozsądni nowicjusze wybierają:
-Ford Focus;
-Mitsubishi Lancer;
-Toyota Corolla;
-Toyota Camry.

Te samochody należą do najczęściej kupowanych w ciągu ostatnich dziesięciu lat. I jest na to uzasadnione wytłumaczenie. Po pierwsze, są niezawodne – każdy z prezentowanych samochodów jest w stanie podróżować przez 10 lat lub dłużej, aby „zjechać” ponad sto kilometrów przy odpowiedniej konserwacji, i to właśnie ten parametr powinien znaleźć się w czołówce każdego nowicjusza przy wyborze pierwszego samochodu.

Po drugie, są proste i intuicyjne w obsłudze: ich konstrukcja nie ma skomplikowanych funkcji, takich jak nietypowo ustawione świece (cześć producentom Subaru!) Lub bezobsługowe przekładnie (cześć, Volkswagen!). Wszystkie „rany” tych najlepszych samochodów dla początkujących były od dawna badane i są znane każdemu mechanikowi samochodowemu.

Po trzecie, każdy z wymienionych samochodów jest uniwersalny. Jeśli wszyscy młodzi zawodnicy, którzy są zakochani w Kenie Blocku i oglądali „Szybki i wściekły sen” o Focus i Lancer, to Corolla i Camry są symbolem silnego, wyważonego życia rodzinnego, które jest nam pokazywane w amerykańskich programach telewizyjnych. Jednak, podobnie jak w „Focus”, fotelik jest idealnie umiejscowiony, tak więc w „Camry” można łatwo skręcić na oblodzonej drodze.

Najczęściej używane samochody

W ciągu ostatnich 9 miesięcy od początku 2017 r. Na terytorium naszego kraju w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się używanych samochodów znalazły się:
-Hyundai Solaris;
-Renault Logan;
-KIA Rio;
-Daewoo Nexia;
-Opel Astra;
-Volkswagen Passat.

Astra” i „Passat” mogą pochwalić się wysoką jakością wykonania, niezawodnością zarówno samochodu, jak i osprzętu. Jeśli fundusze pozwolą ci kupić pojazd niemieckiego producenta samochodów, nie ma wątpliwości – początkującym trudno będzie znaleźć lepszą opcję. Nie ma nic bardziej klasycznego niż kupienie taniej terenówki jako pierwszego samochodu. Z reguły młodzi faceci – początkujący dokonują takiego wyboru.

Sprawdź również na co zwrócić uwagę stawiając swoje pierwsze amatorskie kroki w detailingu samochodowym http://chemadex.com.pl/auto-detailing-kompendium-wiedzy/pszy/auto-detailing-na-dobry-poczatek.html >>

Kiedy dokonujesz wyboru, zwróć uwagę na kilka szczegółów. Samochód nie jest wybierany na lata. Powinien zatem być sprawny technicznie, ale nie musi być w wyśmienitej kondycji. Najpewniej po roku, dwóch zdecydujesz się wymienić ten pojazd na lepszy i nowszy. Być może za kilka lat będziesz miał więcej pieniędzy do dyspozycji, a tym samym będziesz mógł sobie pozwolić na coś bardziej komfortowego. Po drugie początkujący kierowcy często mają stłuczki czy nawet wypadki. Jeśli już musi nam się to przydarzyć, to lepiej, żebyśmy uszkodzili tani, używany samochód, zamiast luksusowego pojazdu, którego naprawa będzie kosztowała grube tysiące.

Previous Szukasz dofinansowania na realizację innowacyjnego projektu? Jak je pozyskać, podpowiedzą w Gliwicach eksperci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
Next Niszczarka

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Usuwanie starego lakieru z samochodu

Współcześni producenci samochodów stosują do malowania wysokiej jakości i niezawodne farby i lakiery, a także innowacyjne sposoby ich nakładania. Dlatego powłoka lakiernicza na samochodzie utrzymuje się zazwyczaj bardzo długo. Jednak

Motoryzacja 0 Comments

Poleruj samochód jak profesjonalista

Jeśli chcemy, aby nasz samochód wyglądał „jak nowy” nawet pomimo upływu lat, wcale nie jesteśmy skazani na konieczność wydawania naprawdę dużych pieniędzy. Także w warunkach domowych można przecież zdecydować się

Motoryzacja 0 Comments

Konsumpcja paliw rośnie. Głównie korzysta na tym szara strefa

W I półroczu konsumpcja paliw była o 5 proc. większa niż przed rokiem – wynika ze wstępnych szacunków Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Wzrost to zasługa przede wszystkim większego importu niezależnych operatorów, wśród których

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź