Awans uczniów klas mundurowych w ZSET w Sośnicy

Awans uczniów klas mundurowych w ZSET w Sośnicy

Komenda Miejska Policji w Gliwicach patronuje klasom mundurowym Zespołu Szkół Ekonomiczno -Technicznych w dzielnicy Sośnica. 21 lutego nasi policjanci uczestniczyli w uroczystości nadania awansów uczniom pięciu klas. Wśród nauczycieli jest policjant I komisariatu, sierż. szt. Sławomir Tokarz.

Oprócz głównych uczestników uroczystości, czyli 79 uczniów pięciu klas mundurowych, w uroczystości udział wzięli instruktorzy – sierż. sztab. Sławomir Tokarz z policji oraz wojskowy, chor. Krzysztof Zieliński. Z ramienia policji zaproszono też komendanta mieszczącego się w Sośnicy komisariatu piątego, podinsp. Roberta Sikorę oraz asp. Krzysztofa Parzycha z Wydziału Sztabu KMP Gliwice. Dyrekcja szkoły przedstawiła zasługi najlepszych uczniów klas mundurowych, którym też wręczono stopnie awansu.
Klasy policyjne:
kl. 1a – 31 uczniów awansowało na starszych posterunkowych, a dwóch na sierżantów (ta klasa zdobyła też najwyższą średnią ocen – 4,06)
kl. IIa – 13 uczniów ma stopień starszego sierżanta, jeden sierżanta i jeden starszego posterunkowego
Klasy wojskowe:
kl. Ic – 15 osób awansowało na starszego szeregowego, dwóch zostało kapralami
kl. Ib – 11 uczniów mianowano na starszych szeregowych, jednego na kaprala
kl. IIb – 9 uczniów otrzymało stopień starszego kaprala

Klasy mundurowe istnieją od ponad dwunastu lat, w ponad 200 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Uczy się w nich około 20 tysięcy młodych ludzi. Na zajęciach z „edukacji dla bezpieczeństwa”, w zależności od profilu – policyjnego lub wojskowego, młodzież poznaje podstawy mundurowego rzemiosła. W naszym rejonie funkcjonują trzy tego typu placówki – wymieniona wyżej, gliwicka, oraz szkoły w Knurowie i Pyskowicach.
Od 2014 roku obowiązuje rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które daje dodatkowe atuty absolwentom szkół z przedmiotami związanymi z policją. W procesie rekrutacji otrzymują oni dodatkowe punkty, czyli startują z wyższego pułapu, niż osoby kończące inne szkoły.

Previous Zakłócenie miru domowego – co to takiego?
Next Publikujemy wizerunek podejrzanego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WRĘCZONO ODZNAKI „PONUREGO”

Podkom. Zbigniew Kaliszewski z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz st. sierż. Łukasz Bukała z Komisariatu Policji IV w Kielcach zostali dziś wyróżnieni Honorową Policyjną Odznaką Zasługi im. „Ponurego”. Nadanie

Wiadomości 0 Comments

Miał dwa promile i kierował samochodem

W czasie wolnym od służby gliwicki policjant zatrzymał w Żorach mężczyznę, u którego badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu we krwi. Jazda w takim stanie to prosta droga do spowodowania

Wiadomości 0 Comments

O krok od tragedii

Wczoraj około godz. 14.00 policjanci zostali wezwani do Trach w gminie Sośnicowice, gdzie doszło do zdarzenia losowego na drodze. Ponad 15-metrowe drzewo, stojące 9 metrów od krawędzi ulicy, runęło, a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź