Etui na smartfona

Etui na smartfona

Etui na telefon komórkowy jest zazwyczaj niedrogie, a korzyści z jego obecności są ogromne. Chroni gadżet przed zarysowaniami, pęknięciami i poważnymi uszkodzeniami, co znacznie wydłuża jego „żywotność”. Etui zmienia wygląd smartfona. Dlatego pokrowiec jest wybierany nie tylko ze względu na jego funkcje ochronne, ale także na wygląd.

Ochrona

Często osłona telefonu to ramka zakrywająca boki gadżetu. Jest niedrogi i nadaje smartfonowi nowy wygląd. Nie ma tu prawie żadnej funkcji ochronnej – zderzak służy raczej do dekoracji. Odporna na wstrząsy osłona to opcja dla tych, którzy chcą zabezpieczyć telefon przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Urządzenie będzie bezpieczne, gdy zostanie upuszczone na asfalt lub płytki. Aby zapewnić maksymalną ochronę, do ekranu można przymocować szkło ochronne. Odporna na wstrząsy obudowa nadaje urządzeniu nieco toporny wygląd.

Okładka

To najpopularniejsza obudowa telefonu. Zakładana jest z tyłu gadżetu i zabezpiecza pokrowiec oraz boki przed zarysowaniami. Okładki cechują się szeroką gamę wzorów. Takie etui muszą mieć wycięcia na słuchawki, aparat, lampę błyskową i boczne przyciski.

Etui z klapką (clamshell lub flip)

Klapka chroni gadżet ze wszystkich stron. Panele tylne i boczne są w sztywnej podstawie, a sam ekran przykryty jest osłoną. Istnieją dwa rodzaje zamknięcia:

  • Etui, które zamykają się z boku.
  • Etui, które otwierają się od dołu.

Zapięcie na etui może trzymać:

  • Magnes;
  • Rzep;
  • Przyssawka.

Etui, kieszeń

Proste i niedrogie etui. Smartfon wkłada się do niego jak do torby. Chroni gadżet po wyrzuceniu z kieszeni. Etui często mają zamknięcia magnetyczne. Nadaje się do małych telefonów.

Case-PowerBank

To etui nie tylko chroni, ale także ładuje twój telefon. Ładowanie może trwać kilka dni przy aktywnym korzystaniu z gadżetu. Jednak taka obudowa PowerBank, choć chroni smartfona, sama jest bezbronna. Po mocnym uderzeniu twarda powierzchnia etui ładujące zamienia się w zwykłą podkładkę.

Materiały

Silikon to tani i praktyczny materiał. Z niego wykonane są osłony i zderzaki. Silikonowe etui może być dowolnego koloru, ozdobione różnymi wzorami, czasem tłoczone. Poliwęglan lub poliuretan. Jest to twardy materiał zapewniający wysoki stopień ochrony. Najczęściej używany w nakładkach. Skóra. Pokrowce mogą być wykonane ze skóry sztucznej i naturalnej. Akcesoria wykonane z tego materiału wyglądają stylowo i przyjemnie leżą w dłoniach. Skóra jest najczęściej używana w okładkach.

Metal. Zwykle używany w modelach odpornych na wstrząsy. Cena metalowych obudów jest dość wysoka, ale często gwarantują całkowite bezpieczeństwo dla twojego telefonu. Często są uzupełnione miękką wyściółką.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pokrowca?

Oprócz wyglądu i właściwości zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Jak wygodne jest naciskanie przycisków. Produkty niskiej jakości mogą zachodzić na guziki z boku.
  • Jak bezpiecznie telefon mieści się w etui. Rozmiar powinien idealnie pasować do smartfona. Lepiej jest dobrać etui do konkretnego modelu telefonu niż uniwersalne.
  • Jak telefon leży w dłoni. Sprawdź, czy wygodnie się go trzyma, czy się wysuwa, czy dobrze leży w dłoni.

Więcej informacji o ochronie swojego smartfona znajdziesz na https://ochronasmartfona.eu/

Previous Korzyści płynące z Botoxu
Next Jak prawidłowo przechowywać opony samochodowe?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Leczenie alkoholowe i odwyk

Możliwości leczenia alkoholizmu są różne, a „właściwy” wybór zależy od osoby i jej specyficznych potrzeb. Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, możesz przezwyciężyć to wyniszczające, ale powszechne zaburzenie.   Leczenie

Life&Style 0 Comments

Definicja alkoholizmu

Alkoholizm jest najpoważniejszą formą nadużywania alkoholu i wiąże się z niezdolnością do opanowania nawyków związanych z piciem. Powszechnie określa się go również mianem zaburzeń związanych z używaniem alkoholu. Zaburzenia związane

Life&Style 0 Comments

Jak powstają grudki perliste?

Pojawiające się samoistnie zmiany grudkowe na obrzeżu żołędzi prącia to bardzo często tak zwane grudki perliste. Mogą one wzbudzać myśl o zarażeniu się chorobą weneryczną, jednak nie są tak naprawdę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź